Rodzaj transakcji do sprawdzenia surowców

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Gumiś
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 23, 2021 12:05 pm

Rodzaj transakcji do sprawdzenia surowców

Post autor: Gumiś »

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem i z góry przepraszam jeśli taki wątek był już poruszany.

Chciałabym wiedzieć w jaki sposób (jaką transakcją) sprawdzić w SAP surowce używane w produkcji w przeciągu ostatnich 12-stu miesięcy (interesuje mnie tylko ten zakres dat). Chodzi mi tylko o komponenty, które wchodzą w skład wyrobu gotowego.

Z góry dziękuję za pomoc.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Rodzaj transakcji do sprawdzenia surowców

Post autor: marcus »

Cześć,

Możesz spróbować w transakcji COOIS, gdzie z listy rozwijalnej wybierasz "składniki" (1), wprowadzasz numer materiału (wyrobu gotowego) (2) i w dolnej części transakcji zakres dat dla zleceń produkcyjnych.
2021-04-23_22h52_01.png
2021-04-23_22h52_01.png (195.04 KiB) Przejrzano 2062 razy
Pozdrawiam
Marek
Gumiś
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 23, 2021 12:05 pm

Re: Rodzaj transakcji do sprawdzenia surowców

Post autor: Gumiś »

Cześć,

Dzięki za odpowiedź. Niestety wyświetla mi się poniższy komunikat:

"Nie istnieją dane dla wyboru (zob.opis)".

Wszystko zrobiłam według Twoich wskazówek.

Czy jest możliwość, że nie mam dostępu i dlatego nie wyświetlają mi się te dane?

Z góry dzięki.
dominik.tylczynski
Posty: 8327
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Rodzaj transakcji do sprawdzenia surowców

Post autor: dominik.tylczynski »

Transakcja COOIS zaproponowana przez Marka działa dla zleceń produkcyjnych. Jeśli mimo podania prawidłowych kryteriów selekcji nie dostajesz żadnych danych to albo nie używasz zleceń produkcyjnych, albo używasz zleceń procesowych (wtedy skorzystaj z transakcji COOISPI).

Prócz COOIS zaproponowałbym MC.9 lub MC45 to raportowania zużyć surowców. W obu tych transakcjach możesz wybrać rodzaj materiału (ROH - w standardowej konfiguracji) i w ten sposób ograniczyć wyświetlania tylko do surowców.
ODPOWIEDZ