Księgowanie wyciągu z kart kredytowych dla pracowników

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Księgowanie wyciągu z kart kredytowych dla pracowników

Post autor: PawelW »

Witajcie,

Jesteśmy w fazie koncepcji biznesowej dla wdrożenia S4/HANA u mojego klienta. Jako, że ja FI robiłem dawno temu i mało pamiętam, chciałbym się Was poradzić nad tematem kart kredytowych dla pracowników. Sama obsługa kart i księgowanie zobowiązań, będzie w zewnętrznym module/ systemie HR. W SAP wypadałoby wczytać i zaksięgować wyciągi. I teraz pytanie, jak najrozsądniej do tego podejść.

Mamy około 50 kart kredytowych. Pracownicy dostają nowe karty, pracownicy mają te karty zabierane, także to cały czas się zmienia. Jak z Waszego doświadczenia najlepiej podejść do tematu wczytywania wyciągu do systemu? Pomysł mam taki, żeby zrobić do tego konfigurację w OT83 i przypisać wszystkie karty do jednego konta KG. Zakładam, że żadnego wyszukiwania wzorca nie będę musiał tutaj konfigurować, bo w OTPM już muszę mieć bank własny i ID konta, czyli musiałbym każdą kartę zakładać z osobna. Jak już sobie to zaksięguję na jakieś specjalne konto rozliczeniowe dla kart kredytowych, to napiszę sobie jakiś Z* program do rozliczenia tego z tym co przyjdzie z interfejsu. Zakładam, że będzie jakaś Z* tabela, która mi będzie mapowała numer karty i pracownika. Ma to według Was sens, czy coś mi tutaj może nie zadziałać? :)
marek.turczynski
Posty: 213
Rejestracja: czw lip 10, 2014 7:53 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 258 times

Re: Księgowanie wyciągu z kart kredytowych dla pracowników

Post autor: marek.turczynski »

Jedno pytanie: Czy każda z kart ma swój IBAN i bank może dla niej dostarczyć wyciąg czy też może operacje są dostarczane zbiorczo przez bank (na rachunku do którego karta jest podpięta) i bank dostarcza dodatkową listę z zestawieniem transakcji kartowych?
Marek Turczyński
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: Księgowanie wyciągu z kart kredytowych dla pracowników

Post autor: PawelW »

W sumie to nie wiem. Założyłem, że jest osobny wyciąg dla każdej z kart. Zapytam klienta.
ODPOWIEDZ