adres E-mail dostawcy

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Lstomas
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 30, 2016 10:08 pm
Been thanked: 1 time

adres E-mail dostawcy

Post autor: Lstomas »

witajcie,
1. w jakiej transakcji mogę zbiorczo wyświetlić adres e-mail dostawców? Chodzi mi o zbiorczy raporr, coś jak MKVZ tylko z adresem e-mail :-)
2. w jakiej transakcji mógłbym masowo edytować/aktualizować adresy-e-mail ?
max301
Posty: 101
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

Re: adres E-mail dostawcy

Post autor: max301 »

W poprzedniej firmie miałem zrobioną transakcje Zetową na basie MKVZ z adresami E-mail.
W obecnej zrobili mi query w SQ01 więc zakładam że nie ma standardowej transakcji.
Pozdrawiam
Elas Pinkman
Nico
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 15, 2019 2:38 pm
Been thanked: 4 times

Re: adres E-mail dostawcy

Post autor: Nico »

Ja kiedys miałem podobny temat. Stworzyłem w SQVI Quickview łącząc Tabele LFA1 oraz LFB1.
W dalszym kroku przetworzyłem Quikview na Infoset i w nim dodałem dodatkowe Pole (ZADR).
Tak by pojawiły się informacje z Tabeli ADR6 (pole SMTP_ADDR).
W załączniku podałem swój przykład z krótkim kodem.
Załączniki
Infoset mail dostawcy
Infoset mail dostawcy
Infoset_Mail_Dostawcy.png (89.37 KiB) Przejrzano 1382 razy
max301
Posty: 101
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

Re: adres E-mail dostawcy

Post autor: max301 »

Jak już mowa o polach vendor master to mam takie pytanie. Ewentualnie prośba o przeniesienie.


Ba pierwszym ekranie MK0x jest na samym dole pole uwagi. O ile pozostałe pola (adres, e-mail, nazw firmy itd) są niezależne od języka to już pole uwagi nie.
Jeżeli będąc zalogowanym w języku PL coś tam wpiszę i przeloguję się na EN to pole mam puste.
W efekcie muszę te same informacje podawać zarówno w języku PL jakby EN tak żeby widać je było niezależnie od tego w jakim języku się ktoś zalogował.

No i czy można to pole zrzucić jakimś raportem żebym wiedział kto co ma tam wpisane i w jakim języku?
Pozdrawiam
Elas Pinkman
ODPOWIEDZ