BAPI dostawa wychodząca + split batch -> EWM

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
twjx
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 16, 2020 7:05 pm
Been thanked: 8 times

BAPI dostawa wychodząca + split batch -> EWM

Post autor: twjx »

Witam

Mam problem z utworzeniem dostawy wychodzącej, z referencją do zlecenia wraz z podziałem partii, która replikowana jest do EWM.

Zlecenie tworzę za pomocą BAPI_SALESORDER_CREATEFROMDATA2.
Próbowałem utworzyć dostawę wychodzącą za pomocą BAPI_DELIVERYPROCESSING_EXEC ale nie znalazłem podziału partii dla poszczególnych pozycji. Istnieje BAPI_OUTB_DELIVERY_CHANGE w którym można zrobić podział partii ale po wykonaniu BAPI_DELIVERYPROCESSING_EXEC dokument jest replikowany do EWM i automatycznie blokowany do edycji więc użycie BAPI_OUTB_DELIVERY_CHANGE jest niemożliwe.

Za pomocą jakiego BAPI można wykonać tworzenie dostawy wychodzącej z referencją do zlecenia wraz z podziałem partii ???
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: BAPI dostawa wychodząca + split batch -> EWM

Post autor: wojtas7 »

My do tworzenia deliverek używamy GN_DELIVERY_CREATE. Z tego co czytam w necie, da się od razu zrobić splita na partie. Pytanie czemu tak chcesz robić? U nas split na batcha przychodzi z EWM przez qRFC BAPI_CHANGE, HUsy są meldowane BAPI_CONFIRM_DEC a na koniec goods issue jest księgowane również BAPI_CONFIRM_DEC. I to prawda - jak deliverka ma status Distributed/Verteilt na zewnętrzny WMS, to nie da się jej edytować w VL02N/BAPI.
ODPOWIEDZ