SD - Access Sequence Regiony

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
kdudzinski
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 30, 2021 4:51 pm

SD - Access Sequence Regiony

Post autor: kdudzinski »

Witajcie,
Może Wy spotkaliście się z problem z którym się borykam.
Na początku roku zostały wgrane do systemu poniższe noty związane z Brexitem a konkretnie Irlandią Północną:
3000100 - GB: Use of central class for Northern Ireland Protocol
2998897 - BREXIT: Adaptation of Customer/Supplier master data for Northern Ireland Protocol-Part 1
2999507 - BREXIT: Adaptation of Customer/Supplier master data for Northern Ireland Protocol-Part 2
2999508 - BREXIT: Adaptation of Customer/Supplier master data for Northern Ireland Protocol-Part 3
Były chyba też inne ale jużż dokładnie nie pamietam.
Dodałem też nowe regiony typu GB -> BFS-Belfast. Oczywiście wedle zaleceń SAP-a.
Poza tym w Sales org-ach jak i też Company Codach uzupełniłem regiony np o BFS dla GB.
Teraz utworzyłem nastepujący access sequence który podpiałem pod MWST:
Country - ALAND-ALAND
Region - J_1AREGIO-REGIO
Destination Country - LLAND-LLAND
TaxClass1-Cust. - TAXK1-TAXK1
Tax class. material - TAXM1-TAXM1
Material Group - MATKL MATKL

w VK12 dodałem dla MWST wpisy.

Niestety pojawił się problem z J_1AREGIO tzn w warunku MWST(podczas tworzenia zlecenia SD) system nie rozpoznaje żadnego regionu, mam żółty wykrzyknik. W związku z czym omija utworzony przeze mnie Access sequence.
Orientujecie się jak ustawić Access Sequence żeby brał Region z Sales org albo Company Code? może jeszcze czegoś nie dodałem?
Czy może trzeba w tym wypadku Abap-ować ?
ODPOWIEDZ