GR processing time calculation

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Pawel_85
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 22, 2018 3:43 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

GR processing time calculation

Post autor: Pawel_85 »

Cześć,
Mam następujący problem/pytanie.
Z racji 'cięcia' kosztów mam zlikwidować wszelkie bufory czasowe na materiałach i wyrobach gotowych. Innymi słowy, żeby 'propozycje' SAP zawsze były w punkt. I teraz przykład - mam produkt potrzebny na poniedziałek, ustawione mam 1 dzień inhouse prod + 2 dni GR(czas potrzebny na zwolnienie). Factory callendar na danym work center mam ustawiony na 24/5 . Sap 'podpowiada', że produkcja powinna zacząć się w piątek. Sobota i niedziela oczywiście nie pracujemy. Wcześniej omijałem to w ten sposób, że dawałem po prostu 4 dni, w tym momencie jest to już nieakceptowalne. Zgodnie z definicją GR processing time to ilość dni roboczych, więc więc chciałbym, żeby to było zgodne z prawdą :wink: Ktoś miałby jakąś radę/podpowiedź, gdzie szukać?

z góry dziękuję.
P
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: GR processing time calculation

Post autor: aregmax »

Cześć

Przy takich ustawieniach jak podajesz czyli 1 dzień na produkcję i 2 dni GR time to rozpoczęcie produkcji wypada na środę (odnoszę się do twojego przykładu). Tak powinno być.
Sugeruję zrobić prosty przykład z zapotrzebowaniem ustawionym na piątek i zerknąć jak SAP wyliczy datę rozpoczęcia. W ten sposób ominiesz weekend i będziesz wiedział czy to może problem z kalendarzem.
Możesz też pokazać dane przykładowego zlecenia planowanego (pierwsza i czwarta zakładka odnośnie dat, harmonogramowania).
Będzie widać czy jest uwzględniony GR time i jakie dokładnie są daty.

Pozdr.
Arek
Pawel_85
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 22, 2018 3:43 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: GR processing time calculation

Post autor: Pawel_85 »

Cześć,
Jak powinno być - wiem. :wink:
GR time jest uwzględniany ale, jak napisałem, nie bierze pod uwagę niepracujących weekendów.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: GR processing time calculation

Post autor: dominik.tylczynski »

Pawel_85 pisze: śr lip 14, 2021 1:03 pm GR time jest uwzględniany ale, jak napisałem, nie bierze pod uwagę niepracujących weekendów.
GR time jest liczony wg dni roboczych zgodnie z kalendarzem zakładowym. Jeśli u Ciebie, GR time nie uwzględnia dni wolnych od pracy, to szukałbym przyczyny w definicji kalendarza zakładowego.
Pawel_85
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 22, 2018 3:43 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: GR processing time calculation

Post autor: Pawel_85 »

Problem w tym, że factory calendar jest ustawiony 24/5.
Jak to powiedział mi jeden z adminów, 'there is no solution that i know' :wink:
Dlatego pytam Was.
ODPOWIEDZ