LSMW direct input // MM02

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
BARNOW
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 01, 2016 11:46 am

LSMW direct input // MM02

Post autor: BARNOW »

Witam,

mam problem z LSMW direct input w S4 na modyfikację pola w MARC-LGFSB w MM02.
LSMW zmienia mi zawsze tylko 1 linię z listy. Dla reszty daje komunikat "nie dokonano żadnych zmian (tak jak w załączniku).
Pierwszy raz mam doczynienia z S4 czy ktoś wie co może być powodem?

Dziękuję
Bartek
Załączniki
2018-11-21_07h11_16.png
2018-11-21_07h11_16.png (19.26 KiB) Przejrzano 2239 razy
2018-11-21_07h03_17.png
2018-11-21_07h03_17.png (68.33 KiB) Przejrzano 2239 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: LSMW direct input // MM02

Post autor: dominik.tylczynski »

Przez forum będzie trudno przeanalizować Twoje LSMW. Może zamiast tego zmień te dane po prostu transakcją MM17 do masowej zmiany danych podstawowych materiału.
BARNOW
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 01, 2016 11:46 am

Re: LSMW direct input // MM02

Post autor: BARNOW »

No właśnie już raz robiłem przez MM17 ale niestety jest sporo kombinacji i wolałbym LSMW.
Wiem że ciężko przeanalizować na forum ale ja robiłem sporo takich LSMW na starszej wersji teraz na S4 mam taki problem dlatego pytam czy coś jest inaczej w S4 czy to wgl działa?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: LSMW direct input // MM02

Post autor: dominik.tylczynski »

Wg mojej wiedzy w S/4HANA nie ma żadnych zmian w LSMW. Obstawiam, że dla drugiego i trzeciego materiału przesłanym przez Ciebie zrzucie ekranu dane we wglądzie MRP2 są takie same jak dane w pliku wejściowym dla LSMW i stąd komunikat, że nie zostały wykonane żadne zmiany.
BARNOW
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 01, 2016 11:46 am

Re: LSMW direct input // MM02

Post autor: BARNOW »

no właśnie nie są takie same. ewidentnie LSMW zmienia zawsze tylko 1 linie. Mam ine podobne LSMW na zakładke kontroling i tam działa bez zarzutu
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: LSMW direct input // MM02

Post autor: dominik.tylczynski »

Powinienem rozszerzyć / uzupełnić swoją poprzednią wypowiedź - samo LSMW w S/4HANA pozostało bez zmian. Natomiast w S/4HANA został istotnie zmieniony model danych. Dlatego metody do ładowania danych wykorzystywane przez LSMW mogą już nie działać - nota: 2287723 - LSMW in SAP S/4HANA on-premise W tej nocie jest wskazanie na następcę LSMW tj. SAP Rapid Data Migration i SAP S/4HANA Migration Cockpit.
Jeśli nie możesz uruchomić tego LSMW z direct input to spróbuj LSMW z batch-input albo może jednak MM17. Do MM17 również możesz wczytać dane z pliku, a chcesz przecież zmienić tylko jedno pole.
BARNOW
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 01, 2016 11:46 am

Re: LSMW direct input // MM02

Post autor: BARNOW »

nie wiedziałem ze w MM17 można tak zrobić...
sprawdziłem i faktycznie jest to dobra alternatywa :)

Dziękuję za pomoc!
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: LSMW direct input // MM02

Post autor: mgabryel »

Trochę odświeżę temat odnośnie następcy LSMW w postaci Migration Cockpit (LTMC / LTMOM) dla S4hana.
Narzędzie jest dedykowane do tworzenia danych podstawowych, głównie podczas implementacji / migracji do nowego systemu S4, o czym mówi poniższa nota. Nie można nim zmieniać np. danych materiału i wielu innych obiektów dostępnych aktualnie w kokpicie migracyjnym.

2684818 - SAP S/4HANA Migration Cockpit usage for mass processing data or as interface

Wniosek: w S4H do zmiany danych zostaje MASS lub dalej LSMW (zgodnie z notą 2287723 nierekomendowane przez SAP i na własne ryzyko) lub pisanie własnych programów z wykorzystaniem standardowych API dostępnych w S4. Ewentualnie aplikacje Fiori, jeśli są dostępne dla danego obiektu.
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: LSMW direct input // MM02

Post autor: aregmax »

Ważne info. Dzięki.
Arek
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: LSMW direct input // MM02

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem temat LSWM vs LTMC w S/4HANA jest nieco demonizowany. LSMW jest na tyle dobrym narzędziem, że może lepiej, że SAP już go nie rozwija. Jeszcze coś popsują w ramach rozwoju.
Samo LSMW nie może uszkodzić żadnych danych w S/4HANA, bo LSMW jako takie nie aktualizuje żadnych danych. To jest po prostu bardzo dobre narzędzie do formatowania danych. Sama aktualizacja natomiast jest wykonywana poprzez batch input, direct input lub BAPI (za pośrednictwem interfejsu BAPI-ALE). Direct input może być ryzykowną formą importu ze względu na zmieniony model danych w S/4HANA. To trzeba za każdym razem przetestować. Jednak każda procedura migracji danych, czy to implementowana w LSMW czy w LTMC wymaga testów. W obiektach migracji danych LTMC też przecież mogą być i na pewno są błędy. Pozostałe dwie metody transferu danych w LSMW są bezpieczne w S/4HANA.
ODPOWIEDZ