Podmiana pola w MIRO, funkcja biznesowa w SFW5

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
Alienista
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 29, 2021 1:00 pm

Podmiana pola w MIRO, funkcja biznesowa w SFW5

Post autor: Alienista »

Cześć, z tej strony Szymon. Jestem nowy na tym forum i dopiero zaczynam przygodę z SAP'em dlatego proszę o wyrozumiałość. Mam problem z pierwszym poważniejszym zadaniem, w którym mam zrobić podmiankę pola z datą w transakcji MIRO. Chodzi dokładniej o podmienienie pola Baseline date (zfbdt) na pole Inv recept date (reindat) w bloku payment. Szukałem różnych BAPI, User Exitów i ciężko mi było cokolwiek znaleźć, ale wyczytałem, że w includzie LFDCBFG0 jest enhancement "1 oia_saplfdcb" w którm jest możliwość dokonania podmianki tego mojego pola w MIRO I tutaj mam problem, ponieważ zrobiłem własną implementację w tym enhancemencie ale niestety program pomija ten kawałek kodu i go nie wykonuje. Kiedy chcę postawić breakpointa to rzuca błędem, że enhancement implementation is switched off. Po wklikaniu się w tę swoją implementację widzę, że switch jest w trybie OFF i nie da się go włączyć. Poszukałem informacji jak to włączyć i konieczne jest aktywowanie jakiejś funkcji biznesowej w transakcji SFW5. Po odnalezieniu nazwy mojego switcha w SFW5 w Switch Framework Browser, pokazuje mi kilka funkcji biznesowych, w których ten switch jest i teraz mam problem, ponieważ nie wiem, którą funkcję mam aktywować i o ile w ogóle mogę to zrobić, nic nie psując. Tym bardziej, że ten switch znajduje się w kilku głównych sekcjach np. Chemicals, Mining, Mining with Utilities, Oil and Gas, Oil and Gas Utilities. Załączam kilka fotek. Ewnetualnie, jak nie da rady podmienić tego pola w ten sposób, czy jest jakaś inna nieskomplikowana alternatywa? Mam nadzieję, że aż tak chaotycznie tego nie opisałem i zrozumiecie mniej więcej o co chodzi. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.
1.PNG
1.PNG (39.49 KiB) Przejrzano 1123 razy
2.PNG
2.PNG (24.17 KiB) Przejrzano 1123 razy
3.PNG
3.PNG (26.21 KiB) Przejrzano 1123 razy
Alienista
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 29, 2021 1:00 pm

Re: Podmiana pola w MIRO, funkcja biznesowa w SFW5

Post autor: Alienista »

Zapomniałem dodać, że to nie jest żaden system klienta, tylko system demo w mojej firmie i niektóre funkcjonalności mogą nie być włączone itp. Pozdrawiam
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Podmiana pola w MIRO, funkcja biznesowa w SFW5

Post autor: wojtas7 »

Używanie enhancementów to raczej ostateczność, ale możesz spróbować nie używać tych enhancementów które już tam są, a dodać swój, na końcu kodu np. form/endform, pewnie można tam zlokalizować. A najlepiej poszukaj https://www.google.com/search?q=sap+mir ... e&ie=UTF-8
ODPOWIEDZ