Modyfikacja pola w zleceniu produkcyjnym

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
Krzysiek1208
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 10, 2017 1:01 pm

Modyfikacja pola w zleceniu produkcyjnym

Post autor: Krzysiek1208 »

Witam

Mam pewien temat do zrealizowania w SAP i ogromny z tym problem.
Mianowicie, powinien powstać program, który będzie działał cyklicznie np co kwadrans, który w określonych zleceniach produkcyjnych (status zwolniony), zmodyfikuje znacznik "Automat." w zakładce sterowanie w obszarze harmonogramowania - znacznik widoczny jest w transakcji CO02.
Wszystko z pozoru jest proste, gdyż wiem że to oznaczenie jest w polu NAUTERM w tabeli AFKO.
Jednak nie ma pewności czy system nie zapisuje gdzieś indziej informacji po odznaczeniu znacznika.
Uważam, że nie należy modyfikować tebeli systemowej bez bapi. Niestety nie mogłem odnaleźć stosownego bapi, którym mógłbym się posłużyć.
Czy może ktoś mógłby mnie naprowadzić na rozwiązanie tego problemu ?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Modyfikacja pola w zleceniu produkcyjnym

Post autor: dominik.tylczynski »

Do zmiany zleceń produkcyjnych można wykorzystać BAPI_PRODORD_CHANGE. Niestety to BAPI nie zawiera pole AFKO-NAUTERM. Zatem jeśli musisz modyfikować to pole z własnego raportu to moim zdaniem najbezpieczniej jest wykorzystać wywołanie transakcji CO02 przy pomocy CALL TRANSACTION i modyfikować pole w ten sposób. Co prawda CALL TRANSACTION, zwane też czasem batch-input jest już passé, ale nadal działa i jest bardzo skuteczne kiedy nie ma odpowiedniego BAPI.

Zanim zaczniesz pisać ten raport spójrz na notę 150938 - Released order scheduled when saving Nota wprowadza zmianę, która powoduje, że to pole nie jest włączane podczas zatwierdzania zlecenia produkcyjnego. Przeczytaj, może rozwiązanie z noty będzie lepsze niż uruchamiany cyklicznie raport.
Krzysiek1208
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 10, 2017 1:01 pm

Re: Modyfikacja pola w zleceniu produkcyjnym

Post autor: Krzysiek1208 »

Dziękuję serdecznie!

pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ