Definiowanie sygnalizacji

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
gieksaid
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 19, 2021 10:12 am
Been thanked: 1 time

Definiowanie sygnalizacji

Post autor: gieksaid »

Witajcie,

Jestem nowy na forum jak i zostałem niedawno nowym użytkownikiem SAPa.

Jako osoba odpowiedzialna za zakupy muszę wiedzieć co i na kiedy potrzeba (zgodnie ze zgłoszeniami zapotrzebowań) ale mam problem przy definiowaniu sygnalizacji w MD04.

Obecnie wyskakują mi na czerwono artykuły, których nie mam a powinienem mieć, a jak mam ustawić "definiowanie sygnalizacji" by wyskoczyły mi artykuły, które zostały już zamówione jednak nie otrzymaliśmy ich na czas zgodnie z potwierdzeniem zamówienia?

Przy kilku artykułach nie byłoby problemu ale mam ich 500 więc jest ciężko sprawdzać każdy z osobna.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Definiowanie sygnalizacji

Post autor: dominik.tylczynski »

Sygnalizację w MD04 / MD07 definiuje się na poziomie okresów pokrycia i grup wyjątków MRP:
20211122_0656.png
20211122_0656.png (48.96 KiB) Przejrzano 1111 razy
Jeśli potrzebujesz bardziej wyrafinowaną definicję okresów pokrycia, można ich obliczanie zaimplementować przy pomocy rozszerzenia BAdI MD_SET_TRAFFIC_LIGHTS_DS.

Moim zdaniem jednak do swojej pracy nie potrzebujesz sygnalizacji. Znacznie prościej znajdziesz przeterminowane zamówienia przy pomocy funkcji wyszukiwania w MD07 - ikona z lornetką:
20211122_0657.png
20211122_0657.png (437 Bajtów) Przejrzano 1111 razy

Po jego wybraniu zostanie wyświetlone okno dialogowe. Przejdź w nim na trzecią, ostatnią zakładkę "Find MRP elements". System wyświetla tutaj wszystkie rodzaje elementów MRP np. zamówienia oraz zakres dat dla jakich te elementy występują. Możesz wybrać, które rodzaje elementów MRP Cię interesują oraz u góry okna dialogowego wybrać zakres dat. Po wybraniu przycisku "Find MRP elements" system oznaczy w MD07 wszystkie materiały, który spełniają kryteria wyszukiwania, czyli np. wszystkie, które mają przeterminowane zamówienia. Następnie wybierz przycisk "Selected Stock/Requirements Lists", pierwszy od lewej. System wyświetli listy zapasów/zapotrzebowań dla oznaczonych materiałów. Dodatkowo szukane element MRP będą w tych listach oznaczone na niebiesko. W ten sposób szybko znajdziesz materiały z zamówieniami, które nie zostały zrealizowane na czas.
gieksaid
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 19, 2021 10:12 am
Been thanked: 1 time

Re: Definiowanie sygnalizacji

Post autor: gieksaid »

Super. Dziękuję. Tylko nie wiem gdzie znajdę tą lornetkę... Po wybraniu MD07 wyskakuje mi "Zbiorczy ekran początkowy"
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Definiowanie sygnalizacji

Post autor: dominik.tylczynski »

Jak już przejdziesz początkowy ekran selekcji MD07, zostanie wyświetlona zbiorcza lista zapasów/zapotrzebowań, czyli lista gdzie widać sygnalizację. Ikona z lornetką jest u góry ekranu:
20211124_0673.png
20211124_0673.png (9.51 KiB) Przejrzano 1083 razy
gieksaid
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 19, 2021 10:12 am
Been thanked: 1 time

Re: Definiowanie sygnalizacji

Post autor: gieksaid »

Bardzo dziękuję.

Działa idealnie.

O to właśnie mi chodziło.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Definiowanie sygnalizacji

Post autor: dominik.tylczynski »

gieksaid pisze: śr lis 24, 2021 1:29 pm Bardzo dziękuję.
Działa idealnie.
O to właśnie mi chodziło.
Tak to przeważnie jest jak się dobrze ze standardu korzysta :D
ODPOWIEDZ