Zbiorcze przetwarzanie - COHVPI

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
Ewelina89
Posty: 31
Rejestracja: wt gru 14, 2021 7:48 pm
Been thanked: 3 times

Zbiorcze przetwarzanie - COHVPI

Post autor: Ewelina89 »

Witam :) jestem nowym członkiem FORUM oraz użytkownikiem SAP - planowanie produkcji. Zależy mi na zbiorczym przetwarzaniu zleceń procesowych - znalazłam transakcję COHVPI -nie mogę jej jednak dodać ...pod jaką rolą ona występuję ? Będę bardzo wdzięczna za pomoc:)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zbiorcze przetwarzanie - COHVPI

Post autor: dominik.tylczynski »

Z czym dokładnie masz problem? Nie wiesz jak użyć transakcji COHVPI czy też nie masz dostępu (autoryzacji) do tej transakcji?
Ewelina89
Posty: 31
Rejestracja: wt gru 14, 2021 7:48 pm
Been thanked: 3 times

Re: Zbiorcze przetwarzanie - COHVPI

Post autor: Ewelina89 »

Witam, nie mam dostępu - nie wiem pod jaką konkretną rolą występuje COHVPI. Do COHV mam dostęp . Czy transakcją COHVPI można zbiorczo zmieniać np. termin rozpoczęcia danej operacji na poszczególnych np. kilkunastu zleceniach produkcyjnych ? Czy istnieje inna transakcja umożliwiająca ten ruch ?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zbiorcze przetwarzanie - COHVPI

Post autor: dominik.tylczynski »

COHV i COHVPI to bardzo podobne transakcje, w zasadzie takie same. COHV jest wykorzystywana w produkcji dyskretnej, a COHVPI w produkcji procesowej.
W jakiej transakcji wyświetlasz zlecenie produkcyjne, w CO03 czy w COR3? Jeśli w CO03, to korzystasz z produkcji dyskretnej i powinnaś używać COHV. Jeśli w COR3, to produkcja procesowa i COHVPI.
Ewelina89
Posty: 31
Rejestracja: wt gru 14, 2021 7:48 pm
Been thanked: 3 times

Re: Zbiorcze przetwarzanie - COHVPI

Post autor: Ewelina89 »

Korzystam z transakcji CO03. Odnośnie zleceń produkcyjnych - czy jest transakcja wyświetlającą ostatnie zmiany wprowadzone na danym zleceniu produkcyjnym ? Chodzi mi o to, że ustawiam harmonogramowanie np. wprzód dla danego zlecenia i za jakiś czas wyświetlając te PP harmonogramowanie widnieje jako wstecz - gdzie można znaleźć wykonany ruch, który zmienił typ harmonogramowania?
ODPOWIEDZ