Lista shipmentow z nazwa klienta

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
damiannos
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 08, 2022 8:22 pm
Has thanked: 1 time

Lista shipmentow z nazwa klienta

Post autor: damiannos »

Witajcie :)

To jest moj pierwszy post wiec witam sie serdecznie z Wami :)

Mam zapytanie nastepujacej tresci :) :

Czy istnieje jakas transakcja lub znacie sprytny sposob jak mozna otrzymac liste shipmentow (jeszcze nie zakonczonych) i przy okazji nazwe klienta ?

Moze wyjasnie do czego mi to potrzebne...

Zaczalem sie szkolic w firmie na koordynatora do spraw wysylek i koledzy ktorzy mnie szkola pokazali mi sposob w jaki oni zostali przeszkoleni i w taki sposob dzialaja. Jednak mi sie ten sposob wydaje bardzo czasochlonny i wydaje mi sie ze mozna go jakos skrocic i SAP ma odpowiednie do tego narzedzia ale trzeba zapytac o te narzedzia lub sposob gdzie indziej (dlatego tu jestem i pytam).

W firmie mamy stalych klietow ktorzy maja odbior w przypisany dzien. Zdarza sie ze systemowo na dany dzien jest 4 shipmenty jednego klienta.

Dzien wczesniej na 2 zm zawsze koordynator od wysylek robi liste na dzien nastepny, jednak robi to w taki sposob ze wyszukuje pojedynczo na danego klienta shipmenty w VT12 po ID klienta.


Mam nadzieje ze zobrazowalem to przejrzyscie :)
mrcb
Posty: 260
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 107 times

Re: Lista shipmentow z nazwa klienta

Post autor: mrcb »

Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, że LE-TRA jest mocno uboga w obszarze raportowania. Kilkukrotnie już spotkałem się z koniecznością rozszerzania listy dostaw (VL06O), o dodatkowe informacje dotyczące transportów. Jeżeli nie masz takiej możliwość, w załączniku znajdziesz krótki przewodnik, w jaki sposób ułatwić sobie pracę. Nie idealny, ale lepszy niż pojedyncze wyszukiwanie.

pozdr.m.

shp.pdf
deliveries in shipments
(174.5 KiB) Pobrany 47 razy
damiannos
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 08, 2022 8:22 pm
Has thanked: 1 time

Re: Lista shipmentow z nazwa klienta

Post autor: damiannos »

Dziekuje za odpowiedz :)

Mam dostep do VL06 ale jeszcze nie mialem czasu sie zaglebic i pogrzebac zeby rozwiazac problem i ulatwic sobie prace .

Z tego co na szybko bylem w stanie poszperac nie doszukalem sie w GOOD ISSUE ani w FOR CONFIRMATION czegos co bymi pomoglo.

Musialbym troche posiedziec przy ustawieniach ale kiedy jak nie ma czasu bo trzeba sie szkolic i pracowac . Docelowo mam otrzymac laptopa firmowego i moglbym w domu siasc i kombinowac ale zanim go dostane to minie chyba pol roku .

Zaczalem myslec nad takim rozwiazaniem zeby sobie wrzucic do EXCELA liste wyciagnieta z GOOD ISSUE tylko z nazwa klienta i ID klienta a nastepnie z VT12 numery shipment i ID klienta. Jak juz bede mial te dane to chcialbym w EXCELU to tak posortowac aby z dwoch zrodel sie to posklejalo jak chce :)

Tylko nie za bardzo ogarniam EXCELA ale tok myslenie chyba mam dobry tylko nie wiem jak to wykonac w ECXELU za bardzo

edit

Sprawdze sposob ktory mi wyslales, mysle ze to moze byc bardzo pomocne i dam znac ;)
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Lista shipmentow z nazwa klienta

Post autor: wojtas7 »

gdybyśmy mieli cienką blachę, produkowalibyśmy konserwy, ale nie mamy mięsa.

(to taki żart nie obraź się :-)
ODPOWIEDZ