Kurs walut pomiedzy SAP a PI a zewnetrzny system.

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
kdudzinski
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 30, 2021 4:51 pm

Kurs walut pomiedzy SAP a PI a zewnetrzny system.

Post autor: kdudzinski »

Witajcie,
Może zetkneliście z procesem gdzie musielicie wysyłac IDOC-a z kursami walut do PI a później do systemu zewnętrznego?
Odrazu może uprzędzę pytania, że w założeniu procesu jest podane, że system SAP sciąga sobie automatycznie kursy z NBP i to działa.
Niestety nie mogę tego robić w systemie zewnętrznym stad tego typu komunikacja czyli SAP->PI-> System Zewnetrzny.
Przeglądałem ze dwa blogi na ten temat i tam się doczytałem jak aktualizować kurs walut w systemie SAP. Niestety nic nie było na temat przesyłu do innego systemu z systemu SAP.
To co potrzebuje to poprostu przesłac zawartość tabeli TCURR do PI a pozniej do Zewnetrznego systemu.
Dzieki
Pozdrawiam
Krzysiek
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 314 times

Re: Kurs walut pomiedzy SAP a PI a zewnetrzny system.

Post autor: wojtas7 »

A jak dokładniej brzmi pytanie, nie wiesz jak się w ogóle do tematu zabrać? Tak jak napisałeś, technicznie to właśnie musisz wysyłać zawartość tej tabeli do PI i tam ustawiać mapowanie do dalszego systemu. Ja bym spróbował jak zwykle, standardem, wysyłać Idoc do PI Message Type: EXCHANGE_RATE; Basic Type: EXCHANGE_RATE01, i triggerować je też standardem np w BD52.

https://www.google.com/search?q=sap+exc ... e&ie=UTF-8

pozdr
kdudzinski
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 30, 2021 4:51 pm

Re: Kurs walut pomiedzy SAP a PI a zewnetrzny system.

Post autor: kdudzinski »

Dzieki za podpowiedz :)
ODPOWIEDZ