Przeksięgowanie materiału na indeks o innej jednostce miary

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Patryk_Z
Posty: 95
Rejestracja: pt lip 23, 2021 10:00 pm
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Przeksięgowanie materiału na indeks o innej jednostce miary

Post autor: Patryk_Z »

Dzień Dobry,

Mam następującą sytuację:

Potrzebuję zmienić podstawową jednostkę miary na części materiałów. Materiały cały czas rotują więc są na stanie w otrartym i poprzednim okresie, mam też regularnie otwarte na nie zamówienia co mi uniemożliwia zmianę podstawowej jednostki miary.

Z wpisów tutaj na forum w podobnych tematach doszedłem do wniosku, że najprościej będzie założyć nowe indeksy z prawidłową jednostką.

Nie wiem tylko jak później podejść do przeniesienia zapasu na nowy indeks w prawidłowej jednostce.

Powiedzmy że na materiale X mam 100 SZTUK, mają one być na materiale Y jako 50 PAKÓW. Materiał Y ma zdefiniowany PAK jako podstaową jednostkę miary i przelicznik 2 SZT = 1 PAK

Jakim ruchem powinienem to przeksięgować, aby zachowac spójność?
dominik.tylczynski
Posty: 8348
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1475 times
Kontakt:

Re: Przeksięgowanie materiału na indeks o innej jednostce miary

Post autor: dominik.tylczynski »

Do przeksięgowania z materiału na materiał służy ruch 309. Wymaga on jednak, aby materiały miały takie same podstawowe jednostki miary. Poza tym ten ruch jest bardzo niebezpieczny, gdyż jeśli tylko materiały mają tę samą jednostkę miary, można nim dowolnie przeksięgowywać np. przeksięgować kilogram węgla na kilogram diamentów.

W Twoim przypadku najprościej będzie wykorzystać ruchy księgujące bilans otwarcia zapasów tj. 561 i 562. Wyksięguj najpierw cały zapas ruchem 562, następnie przyjmij go ruchem 561. Pamiętaj tylko, aby podczas księgowania przyjęcia ruchem 561 podać wartość zapasu dokładnie taką samą jaką wyksięgowałeś ruchem 562. Wtedy zachowasz spójność danych.
ODPOWIEDZ