F-44 - przeksięgowanie faktury na konto pracownika

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
xadax
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 19, 2022 12:15 pm

F-44 - przeksięgowanie faktury na konto pracownika

Post autor: xadax »

Dzień dobry,

Od miesiąca mam nową pracę gdzie uczę się systemu SAP i pojawił mi się problem, którego nie potrafię rozwiązać.

Czy wie ktoś może w jaki sposób przeksięgować fakturę która jest zaksięgowaną na dostawcy na konto pracownika. Pracownik jest podany jako odbiorca płatności faktury, gdyż zapłacił on swoimi środkami.

Dostałam informację, że takie przeksięgowanie wykonuje się transakcją F-44 ale nie powiedziano mi jak. Do tej pory w transakcji tej rozliczałam tylko zaksięgowane dokumenty i nie potrafię zrobić przeksięgowania, nie wiem jakie dane trzeba tam wpisać.
majkownia
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 17, 2022 3:37 pm

Re: F-44 - przeksięgowanie faktury na konto pracownika

Post autor: majkownia »

W transakcji F-44/F-32 lub F-03 wybierasz "Edit"-"Select more" i wpisujesz nr konta pracownika zmieniając "Account Type " jesli jest założony jako Customer.
Druga opcja F-44/F-32 lub F-03 wchodzisz w "document overview" (symbol górki, dolinki w lewym rogu ) i wpisujesz przez PstKy i nr Account.
jakdz
Posty: 68
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:47 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Re: F-44 - przeksięgowanie faktury na konto pracownika

Post autor: jakdz »

W każdej z tej transakcji możesz skorzystać z opcji „charge of difference” wprowadzając dekret w kolejnym oknie. Inna opcja to wykorzystanie przy płatności pola Alternative Payee na pozycji dostawcy w zaksięgowanej fakturze. Wcześniej vendor master datę należałoby zaktualizować.
https://blogs.sap.com/2020/12/29/altern ... -the-same/
xadax
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 19, 2022 12:15 pm

Re: F-44 - przeksięgowanie faktury na konto pracownika

Post autor: xadax »

Wielkie dzięki za pomoc! :)
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: F-44 - przeksięgowanie faktury na konto pracownika

Post autor: RKISIEL »

Cześć,
Standardowo do takich operacji przeznaczona jest transakcja F-51, której nazwa opisuje przeznaczenie "Przeksięgowanie i rozliczenie".
Wybierz proces do opracowania: Przeksięgowanie z rozliczeniem.
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ