Przyjęcie materiału odnalezionego

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Przyjęcie materiału odnalezionego

Post autor: Margo.Pol »

Cześć,

mam pytanie w magazynie znalazły sie materiały które są nie widoczne w systemie w jaki sposób dodać te materiały żeby był widoczny w systemie. Ktoś się pomylił na magazynie podczas inwetaryzacji i znalazły się w maju jakieś materiły i chcielibyśmy je dodać tak żeby były widoczne w systemie.
mkpisula
Posty: 38
Rejestracja: śr maja 02, 2012 8:21 am
Been thanked: 2 times

Re: Przyjęcie materiału odnalezionego

Post autor: mkpisula »

właśnie inwentaryzacją powtórną to zrobić
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Przyjęcie materiału odnalezionego

Post autor: peterek13 »

Dzień dobry,

Jeżeli nie musi to być przyjęte z powrotem przez dokument inwentaryzacyjny to można bardzo prosto w MIGO.

Należy wybrać opcje A01 przyjęcie materiałów i R10 Inne.

Wtedy z automatu powinien się zaczytać w migo ruch 501, którym można przyjąć materiał w żądanej ilości bez referencji do PO.

Oczywiście taką operację można wykonać przy założeniu, ze materiał który chce się przyjąć ma założone dane podstawowe w systemie, a także to że dla takiej operacji, nie wiem czy się dobrze wyrażam, powinna być ustawiona odpowiednia determinacja dla kont dl takiej operacji na zapasach.

Pozdrawiam
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Przyjęcie materiału odnalezionego

Post autor: Margo.Pol »

Dzięki za informacje

@peterek13 mozesz doprecyzować zdanie "powinna być ustawiona odpowiednia determinacja dla kont dla takiej operacji na zapasach"

Bede wdzięczna :)
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Przyjęcie materiału odnalezionego

Post autor: peterek13 »

Hej,

Chodzi o to, że czasami jak to testowałem i chciałem przyjąć coś z ruchem 501, to wyskakiwał błąd, coś w rodzaju

...." Account determination for entry XXXX BSX not possible....."

Chciałem zasygnalizować, że czasami coś takiego się zdarzało, jak to testowałem.

Nie jest oczywiście to równoznaczne z tym, że taki błąd wystąpi u Ciebie.

Pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Przyjęcie materiału odnalezionego

Post autor: dominik.tylczynski »

Księgowanie przyjęcia takiego odnalezionego materiału powinno zostać uzgodnione z księgowością, tak aby księgowanie przeciwstawne do konta zapasu trafiło na odpowiednie konto. Logistycznie rzecz biorąc ruch 501 jest ok, natomiast jest to ruch bardziej przyjęcia dostawy bez referencji do zamówienia zaopatrzeniowego. W istocie "odnalezienie" można zaksięgować praktycznie dowolnym ruchem odwrotnym do wydania, ważne jest na jakie konta ten ruch zostanie zaksięgowany.

Uważam, że najbardziej naturalnym sposobem jest proces inwentaryzacji.
ODPOWIEDZ