PP - Backflush / Storage Bin Stock

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
marcin.misiak
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 17, 2022 8:58 am

PP - Backflush / Storage Bin Stock

Post autor: marcin.misiak »

Witam,

Mam problem z deklaracją produkcji wyrobów gotowych, których produkcja możliwa jest na kilku liniach montażowych.

Sytuacja bieżąca:

Warehouse Number - WW0.
Storage Type dla produkcji - 100.
Każda linia produkcyjna ma swój Storage Bin (PVBxxx).

Nasze wyroby gotowe mają kilkupoziomowe BOMy.
Wyrób gotowy ma 13 znaków. W jego skład wchodzi referencja 10 znakowa i opakowanie.

Deklaracja produkcji na linii montażowej wygląda następująco:

1. MFBF - deklaracja 10 znaków
2. MFBF - deklaracja 13 znaków
3. HU02 - tworzenie HU.

Część wyrobów produkowana jest na kilku liniach produkcyjnych.
Takie wyroby mają zdefiniowane wersje produkcyjne przypisane do konkretnych linii.

Problem pojawia się w pierwszym kroku.
Każdy 10 znakowy wyrób ma zdefiniowany Storage Bin w MM03 --> Warehouse Mgmt 2 --> Storage Bin Stock.

Deklarując produkcję referencji 10 znakowej pojawia się ona w systemie na zdefiniowanym Storage Binie, niezależnie od wybranej wersji produkcyjnej.

Aby móc zadeklarować wyrób 13 znakowy, musimy najpierw przesunąć referencję 10 znakową na odpowiednie PVBxxx.

Czy da się tak ustawić system, aby referencja 10 znakowa pojawiała się w systemie na PVBxxx zdefiniowanym i zgodnym z wybraną wersją produkcyjną? (tak, aby nie było konieczności przesuwania jej na odpowiedne PVB przed deklaracją referencji 13 znakowej?).
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: PP - Backflush / Storage Bin Stock

Post autor: peterek13 »

Dzień dobry,

Ciężko coś powiedzieć o tym jak wygląda proces bez dostępu do systemu... :(

Chyba dostrzegam to, że BOM wyrobu gotowego ( te 13 znaków) zawiera w sobie opakowanie i referencję 10-znakową.

Czyli W MFBF jest potwierdzana produkcja na 10 znakowy wyrób, a potem jeszcze raz chcecie potwierdzać na 13znakowy? A może coś mylę w trym momencie?

W MFBF jest coś takiego w konfiguracji jak profil prod.seryjnej, by być metodycznym i sprawdzić wszystko po kolei, zobaczyłbym najpierw to.

Druga sprawa to opcja potwierdzeń w MFBF. Jest w MFBF opcja potwierdzeń zespołu, czyli potwierdzenie zużycia komponentów i uzysku z produktu gotowego.

Przekładając to na to jak piszesz, myślę że chodzi o to żeby sprawdzić, czy 13-znakowy i 10-znakowy da radę potwierdzić za jednym razem w MFBF?

Powiem szczerze, ze nigdy tego nie testowałem i to musiałbym dokładniej sprawdzić. W sensie takim, czy takie potwierdzenie wszystkiego może objąć również zużycie półproduktu, którym jak mniemam jest wyrób 10-znakowy.

Tak sobie myślę, że jeżeli masz stan magazynowy na 10-znakowy, to możesz potwierdzić, jeżeli nie, no to nie. Wydaje mi się jednak, że Ty chciałbys robić pkt.1 i pkt.2 w jednym...

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ