Spacje w SMARTFORMS.

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
natanielg
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 12:42 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Spacje w SMARTFORMS.

Post autor: natanielg »

Witam wszystkim, tworzę dokument w smartformsach i mam problem ze spacjami. W załączniku prześlę fragment który zobrazuje mój problem. Mógłby mi ktoś doradzić jak znacząco zmniejszyć te spacje miedzy numerem a nazwą ? Dodam że w edytorze smartforms w tym miejscu jest po prostu spacja. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Załączniki
Problem SMARTFORMS.png
Problem SMARTFORMS.png (1.04 KiB) Przejrzano 970 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Spacje w SMARTFORMS.

Post autor: dominik.tylczynski »

Przyznam, że dziwnie to wygląda. Spacja to spacja i nie powinna być tak rozciągana, no chyba że masz włączone justowanie paragrafu. Moim zdaniem powinieneś użyć paragrafu z wyrównaniem do lewej strony:
20220519_1559.png
20220519_1559.png (8.76 KiB) Przejrzano 949 razy
natanielg
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 12:42 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Spacje w SMARTFORMS.

Post autor: natanielg »

Mam dokładnie tak ustawione jak na zdjęciu. Problem musi leżeć gdzieś indziej. Po całym dokumencie w niektórych miejscach te odstępy są większe, w niektórych mniejsze.
emil
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:02 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 42 times

Re: Spacje w SMARTFORMS.

Post autor: emil »

1) Na podglądzie dokumentu czasami spacje mają różne szerokości, sprawdź jak wygląda sam pdf, może się okazać, że problem zniknął.
2) Jeśli tekst z problematycznymi spacjami bierzesz z itaba i jest on zawartościami jakiegoś pola, zerknij tutaj: https://help.sap.com/docs/SAP_NETWEAVER ... cale=en-US
natanielg
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 12:42 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Spacje w SMARTFORMS.

Post autor: natanielg »

Cześć, problem już daaaawno rozwiązany ale dzięki za odpowiedź. Tak, sam podgląd w smartforms robi dość duże odstępy, za to w pliku pdf wszystko jest jak należy. Pozdrawiam ^^
ODPOWIEDZ