SAP Influence - wasze doświadczenia

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
gorg6
Posty: 56
Rejestracja: czw sty 22, 2015 3:00 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times

SAP Influence - wasze doświadczenia

Post autor: gorg6 »

Cześć,
Zgłosiłem dzisiaj propozycje zmian która wydaje się logiczna. SAP dostarczył dwie nowe fiori appki do przetwarzania wyciągów bankowych:
F1520 Reprocess Bank Statement Items
F3555 Manage Bank statement Reprocessing
Pierwsza zastępuje FEBAN, druga daje możliwość masowego przetwarzania wyciągu z określonymi zasadami.
W systemie na którym pracuje dodano pola klienta do bloku dekretacji i druga appka ich nie wspiera. W konsekwencji ksiegowania na GL nie będą poprawne z biznesowego punktu widzenia.
Jakie są wasze doświadczenia z narzędziem Influence? Jest szansa że kiedykolwiek trafi to do developerów?
Pozdrawiam,
Gorg6
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP Influence - wasze doświadczenia

Post autor: dominik.tylczynski »

To jest baaardzo dobre pytanie. Generalnie SAP Influence to fajna inicjatywa. Pokazuje, że SAP chce słuchać klientów i dostosowywać produkty do ich potrzeb. Tak to przynajmniej wygląda na pierwszy rzut oka.

Aby propozycja została rozpatrzona przez SAP potrzebne jest minimum 5 głosów, mniej więcej. Biorąc pod uwagę wielkość rynku SAP, ilość klientów i użytkowników uprawnionych do głosowania (tych, którzy mają S-userów), 5 głosów to skandalicznie mało. Moim zdaniem pokazuje to, że program SAP Influence nie jest bardzo popularny. Wydawałoby się, że klienci/użytkownicy SAP będą intensywnie głosować, będą żywotnie zainteresowani tymi usprawnieniami. Poziom 5 głosów pokazuje, że tak jednak nie jest. Ciekawe dlaczego? Może SAP nie potrafi spopularyzować tego programu, albo klienci mają wywalone, bo wiedzą z doświadczenia, że SAP mimo deklaracji jednak nie słucha...?

Mimo tego zastrzeżenia angażuję się w SAP Influence od pewnego czasu - w swojej naiwności wierzę, że to ma sens. Zgłosiłem ok. 10 propozycji. Z tego SAP dostarczył na razie jedną:
SAP Influence: Alternative product description in sales order item
SAP Note: 2753355 - Display material description from material master
To jest mój prywatny, mały sukces :)

Zrobiłem też kilka zgłoszeń pod hasłem #MakeMRPGreatAgain Te zgłoszenia dostały bardzo dużo głosów, po kilkadziesiąt przy wymaganym minimum pięciu głosów. Część z nich SAP przyjął i są w statusie "For Long-term Consideration", czyli może zrobimy, ale nie wiemy kiedy. Cześć została odwalona na zasadzie nie, bo nie.

Najciekawsza historia była z listami MRP w MRP Live. Pokazałem SAP, że brak list MRP uniemożliwia kontrolerom MRP efektywną pracę z MRP Live. Wskazałem konkretne zadania, które nie mogą być wykonane bez list MRP. Miałem nawet 2-3 spotkania z product managerem z SAP. Niby moje argumenty dotarły, ale decyzji nie zmienili i zgłoszenie został odrzucone. Znowu na zasadzie nie, bo nie - decyzja o skasowaniu list MRP została podjęta i nikt się nie chciał z niej wycofać. Przyznam, że czułem się jak w procesie Kafki, albo w Matrixie. SAP tutaj żyje w swoim własnym świecie i niestety nie chcieli słuchać głosu rozsądku.

Ponadto przygotowałem trzy zgłoszenia dotyczące portalu SAP Community: Reasumując mam ambiwalentny stosunek do SAP Influence, ale mimo wszelkich zastrzeżeń angażuję się w ten program.

Jeśli chcesz, aby Twoje propozycje przeszły musisz zebrać jak najwięcej głosów. Sugeruję, abyś je opisał i podał do nich linki:
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: SAP Influence - wasze doświadczenia

Post autor: wojtas7 »

Mi się najbardziej podobała inicjatywa żeby w obiegu dokumentów w SD dorobili przycisk że można dwuklik zrobić i przenieść od razu do wyświetlania danego dokumentu, oraz bodajże w samym zleceniu sprzedaży w VA02/3 od razu ikonka do przeskoczenia do nagłówka i do komunikatów wyjściowych. Teraz zalogowałem się do systemu bez tego gadżetu (pewnie przyszło w którymś EHP), i życie jest cięższe :-)

A Dominik ma rację - wielu ludzi uważa za zgłaszanie czegokolwiek do SAPa jako pozbawionego sensu - zgłasza się meldunek błędu, i czasami nawet dla wysokiego priorytetu nikt na to nie patrzył przez wiele tygodni. Ale ostatnio zaskoczyli kilka raz pozytywnie i raz podpowiedzieli że nasz zetowy kod (i to pokazali dokładnie gdzie (!) gmera w standardzie (zgłosiliśmy błąd w MD04 który okazało się że sami gmerami w BADI z wynikami i datami ;-)) albo nawet drugim razem zrobili notę dla danego problemu i zadziałało.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP Influence - wasze doświadczenia

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze: śr cze 22, 2022 8:03 pm Mi się najbardziej podobała inicjatywa żeby w obiegu dokumentów w SD dorobili przycisk że można dwuklik zrobić i przenieść od razu do wyświetlania danego dokumentu, oraz bodajże w samym zleceniu sprzedaży w VA02/3 od razu ikonka do przeskoczenia do nagłówka i do komunikatów wyjściowych. Teraz zalogowałem się do systemu bez tego gadżetu (pewnie przyszło w którymś EHP), i życie jest cięższe :-)
Pamiętasz może notę, która to implementuje? Właśnie jestem przy systemie S/4HANA i jakoś ten dwuklik nie działa :(
ODPOWIEDZ