SAP EWM vs SAP FI

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

SAP EWM vs SAP FI

Post autor: wojtas7 »

O Panie, jakie czasy nastały, sądzę że nikt z doświadczeniem takich dylematów nigdy nie miał i po wciągnięciu się w dany obszar, już w nim pozostawał na zawsze :-) A czy zaczynał przypadkowo jak sporo ludzi, czy z wykształcenia, czy przejście z key usera, to już inna sprawa. A już na pewno nie skakał między tak różnymi obszarami. Zwróć też uwagę, że sam sobie zaprzeczasz - skoro jest multum specjalistów od FI, to skąd tyle ofert pracy? Bo ja to widzę tak, że konsultantów FI jest również mocny niedobór, zgadza się, jest ich na pewno więcej w Polsce niż konsultantów od EWM, ale EWM to jest nadal nisza, i właśnie dlatego tak trudna do wypełnienia. Sądzę że dobrych konsultantów od FI rynek w PL wchłonie i 100, a 10 od EWM by się znikąd pojawiło i oferty pracy by znikły przynajmniej na chwilę. Ale obaw tego typu że wybierzesz zły moduł SAP i zostaniesz "na lodzie" - to jest po prostu wykluczone i to czy zostaniesz na rynku pracy atrakcyjnym kandydatem - zależy tylko od Ciebie, czy uczysz się nowych rzeczy, robisz dobre projekty, znasz języki itd, a nie że moduł nagle zniknie. Zarówno FI jak i EWM mają przyszłość.

Ja bym też tak nie uogólniał, bo konsultant konsultantowi nierówny. Znajomość języków (niemiecki?), znajomość poszczególnych branż, do tego dochodzi kwestia wykształcenia i znajomości procesów. Skoro trafiłeś do PM i zastanawiasz się nad skokiem do FI/EWM - chyba powinieneś sobie sam odpowiedzieć na pytanie co chcesz w życiu robić, i to robić, Grucha ;-) Dodaj sobie jeszcze do tego że nie ma dwóch takich samych firm i projektów.

pozdro i powodzenia
Szymon
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 4:16 pm

Re: SAP EWM vs SAP FI

Post autor: Szymon »

Cześć.

Moim zdaniem jak i zapewne większości sam musisz zdecydować - ciężko określić co Cię bardziej zainteresuje nie znając Cię tak na prawdę.

Miałem przyjemność brać udział w implementacji - byłem pracownikiem na magazynie i wybrali mnie jako Super Usera.
W ciągu roku ogarnąłem że EWM jest modułem w którym czuję się najlepiej - mieliśmy możliwość uczestniczenia przy pracy w innych modułach ale to EWM skradł moje serce :) Brałem udział w całym procesie który występował w fabryce na miejscu - od przyjęcia półproduktu do wysyłki gotowego.

Był to intensywny okres ale bardzo rozwojowy a jego (EWM) zakres był dla mnie porażający ale motywował aby iść z tym do przodu.

Ciężko też określić co może być Twoim zadaniem jeśli odnajdziesz się w EWM - Jak pisał Wojtas.
Każdy projekt jest inny jak i Twoje zadanie które się tam pojawi.
U mnie większość ludzi była z Deloitte - 70% z ogromnym doświadczeniem i każda odpowiadała że nie da się przygotować do projektu na którym lądujesz.

Chyba nie ma złotej rady.

Na forum jest wiele osób z dużo większym doświadczeniem więc może ktoś bardziej Cię ukierunkuje :)
ODPOWIEDZ