Księgowanie w Accrual Engine

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
gracek
Posty: 11
Rejestracja: wt lip 03, 2007 1:03 pm

Księgowanie w Accrual Engine

Post autor: gracek »

Ksiegujac dokument poprzez Accrual Engine system nie pozwala zaksiegowac na koncie KG, ktore jest zarzadzane pozycjami nierozliczonymi. Czy ktos wie jak to zmienic?
ewaZ
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 16, 2013 3:33 pm

Re: Księgowanie w Accrual Engine

Post autor: ewaZ »

Mam ten sam problem. Po niemal czterech latach od zadania tego pytania, może już ktoś potrafi udzielić na nie odpowiedzi.
jakdz
Posty: 68
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:47 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Re: Księgowanie w Accrual Engine

Post autor: jakdz »

Czesc

czy mieliscie moze potrzebe utworzenia ACE dla przychodow ? Zastanawiam sie jaki etap konfiguracji okresla Posting Key w ksiegowaniu otwarcia jak i miesiecznym. Mam wrazenie ze jest to powiazane z "Subledger-Specific Line Item Type" w czesci "Define Posting Schema" aczkolwiek nijak mi to nie wychodzi, wszystkie accruale sa traktowane i ksiegowane jako koszty. Bede bardzo wdzieczny za wszelkie wskazowki, sugestie aby ruszyc dalej z tematem.

Pozdrawiam,
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (27.5 KiB) Przejrzano 1393 razy
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: Księgowanie w Accrual Engine

Post autor: RKISIEL »

gracek pisze: wt kwie 22, 2008 11:38 am Ksiegujac dokument poprzez Accrual Engine system nie pozwala zaksiegowac na koncie KG, ktore jest zarzadzane pozycjami nierozliczonymi. Czy ktos wie jak to zmienic?
Zakładam, że masz uruchomioną NGL :)
Uruchom transakcję FAGL_ACTIVATE_OP i dla wybranego KKG ustaw zarządzanie pozycjami nierozliczonymi "Specyficzne do grupy ksiąg".
Księgowania z ACE będą realizowane a rozliczać pozycje będziesz transakcjami F*L np. FB01SL, F13L, FB05L.
U mnie to działa, pozycje kont dla RMK (lub innych księgowań okresowych) są rozliczane.
Rafał Kisiel
adasko213
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 2:29 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Księgowanie w Accrual Engine

Post autor: adasko213 »

W księgowaniu na konto z włączonym "Specyficzne do grup ksiąg" problem rozwiązuje implementacja BADI oraz wyczyszczenie wartości standardu rachunkowości "IAS". Odpowiedź oczywiście do pierwotnego pytania :)
Załączniki
screenshot.png
screenshot.png (47.04 KiB) Przejrzano 1372 razy
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: Księgowanie w Accrual Engine

Post autor: RKISIEL »

Wiedziałem Adamie, że nie odpuścisz tego tematu i odpiszesz - w 2016 razem walczyliśmy z tą żabą :)
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ