Konfiguracja TRAV - lipcowe zmiany w dietach/ryczałtach

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
emil
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:02 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 42 times

Konfiguracja TRAV - lipcowe zmiany w dietach/ryczałtach

Post autor: emil »

28go lipca zmieniają się wysokości diet i ryczałtów dla krajowych podróży służbowych.
Chciałem zaktualizować sobie konfigurację wprowadzając nowe kwoty na odpowiedni okres, więc wskoczyłem do spro i zacząłem grzebać tutaj:
for1-all.png
for1-all.png (121.54 KiB) Przejrzano 1164 razy
Dopisałem nowe kwoty ograniczając poprzednie rekordy, np.:
for3-wyzywienie.png
for3-wyzywienie.png (29.44 KiB) Przejrzano 1164 razy
...i zacząłem testować jak zachowuje się travel.

Ciekawostka: o ile dla starych kwot wszystko poprawnie się wylicza (np. połówka diety za dzień do 8h), tak w przypadku, gdy pracuję na rozliczaniu wyjazdów późniejszych niż 28.07, pojawiają się jakieś bzdurne wyliczenia. Pojawiają się jakieś zwiększenia diet o kwotę, która nie jest ani częścią diety (przy podziale diet 25% śniadanie, 50% obiad, 25% kolacja) w przypadku niepełnego wyżywienia, ani... Nie mam pojęcia skąd się biorą i tyle.

Pytanie brzmi: czy po aktualizacji SPRO nie powinienem czasami puścić jakiegoś raportu, który np. przepisze(?) reguły rozliczania diet, nie wiem.. odświeży je w taki sposób, by zasady wyliczeń były zgodne z tymi, które nadal obowiązują dla delegacji sprzed 28go lipca?
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: Konfiguracja TRAV - lipcowe zmiany w dietach/ryczałtach

Post autor: pabl0 »

Też jesteśmy na etapie tych zmian i też pojawiają się różne problemy. Nie było potrzeby zapuszczania żadnego raportu natomiast wynikły różne problemy związane z faktem, że dawno żadnych zmian w tej materii nie było i wyszły różne błędy konfiguracyjne. Np. problem z dietami dla delegacji na przełomie zmiany itp. Trzeba testować i weryfikować z konfiguracją. Do weryfikacji może się przydać raport: RPRTEC00
emil
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:02 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 42 times

Re: Konfiguracja TRAV - lipcowe zmiany w dietach/ryczałtach

Post autor: emil »

Muszę się uderzyć w pierś... u nas problem rozwiązany.

Nie zauważyłem, że gdzieś np. w "Uregulowaniach dot. podróży: diety zróżnicowane wg godzin", dla wybranego kraju są dwa komplety zestawów z zakresami godzinowymi (do 8h, 8-12h, pow. 12h): dla delegacji w pierwszym dniu i dla delegacji w przypadku dłuższego wyjazdu (>1 dzień).
drav_rozne_il_dni.png
drav_rozne_il_dni.png (19.89 KiB) Przejrzano 1131 razy
Cuda w rozliczeniach działy się, gdy dłuższe delegacje dobierały stare kwoty dla kolejnych dni, korzystając ze starej konfiguracji.
Tę samą sytuację miałem np. w ryczałtach za dojazdy, więc przy stworzeniu ciekawszego rozliczenia delegacji, nie zgadzało się nam kompletnie nic ;)
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: Konfiguracja TRAV - lipcowe zmiany w dietach/ryczałtach

Post autor: pabl0 »

Tak, to standardowa konfiguracja wynikająca z przepisów. Dobrze, że udało się problem rozwiązać.
ODPOWIEDZ