Początek jako SAP MM konsultant

To doskonałe miejsce dla studentów, pracowników oraz freelancerów, aby zamieścić informację o sobie w sytuacji kiedy szukasz pracy...
ODPOWIEDZ
MariuszZ
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 22, 2022 1:39 pm
Has thanked: 1 time

Początek jako SAP MM konsultant

Post autor: MariuszZ »

Cześć grupo

Od pewnego czasu myślę nad przebranżowieniem się. Kierunek jaki sobie obrałem to systemy ERP, konkretnie SAP. Jeśli chodzi o mnie mam już wcześniejsze, 3 letnie doświadczenie z Sapem jako użytkownik. Praca z tym systemem była dla mnie ciekawa i interesująca. W międzyczasie skończyłem studia logistyczne, na emigracji podszkoliłem swój niemiecki do poziomu B1/B2, angielski mogę śmiało stwierdzić że jest na B2. Aktualnie przygotowuję się do pierwszej pracy w sapie. Kończę kursy, które znalazłem na Udemy. Dotyczą modułu MM, bo na nim przez ostatnie 3 lata miałem okazję operować, no i oczywiście szlifuje dalej swój niemiecki. Chciałbym być jak najlepiej przygotowany do swojej pierwszej pracy jako sap konsultant.
Mam również kilka pytań do osób związanych z tematem:
* Jak wygląda początek w tej branży? Oczywiście nie ma złotego środka ale na bazie waszego doświadczenia ile czasu zajęło wam przeskoczenie z juniora na mida?
* Jakiej pensji jako junior można spodziewać się we Wrocławiu? Mniej więcej jakieś widełki
* Jeśli chodzi o konsultanta wiele dni jest poza domem, jednak z tego co widziałem trafia się wiele ofert które oferują pracę tylko z biura lub 100% zdalnie. Jak to ma się do rzeczywistości?

Odgórnie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jeśli któraś osoba z branży miałaby ochotę udzielić mi paru wskazówek, będę bardzo wdzięczny
inspir
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 26, 2017 2:08 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Początek jako SAP MM konsultant

Post autor: inspir »

Siema,

* początki mogą być trudne, chociaż jeżeli masz już doświadczenie jako użytkownik i czujesz "smykałkę" do tego, to nie powinno być tak źle. Mi zajęło przeskoczenie na oficjalnego regulara 1,5 roku. Ale to pewnie też zależy od firmy, czy od razu wypuści Cię na głęboką wodę(tak zdecydowanie lepiej) czy będzie dawała Ci dostęp tylko do sandobxa i "klikaj sobie", wiele też zależy od Ciebie, jak szybko się uczysz, czy Ci to się podoba, czy jesteś zainteresowany dlaczego w systemie dzieje się tak a nie inaczej - czy po prostu jesteś dociekliwy.
* stawki poszły do góry ostatnio, więc pewnie jakieś 6-10k brutto dla juniora
* pandemia trochę "pomogła" naszej branży jeżeli chodzi o wyjazdy - albo w sumie zaszkodziła - kto co woli - więcej rzeczy robisz teraz zdalnie, wyjazdy rzadko się trafiają
MariuszZ
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 22, 2022 1:39 pm
Has thanked: 1 time

Re: Początek jako SAP MM konsultant

Post autor: MariuszZ »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wiedza od osób z branży jest dla mnie cenna. Rozjaśniłeś mi kilka tematów. Mógłbym skontaktować się z Tobą na priv i ewentualnie dopytać jeszcze o kilka szczegółów?

Pozdrawiam !
inspir
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 26, 2017 2:08 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Początek jako SAP MM konsultant

Post autor: inspir »

możesz uderzać na priv ;)
ODPOWIEDZ