Zdjęcie MN ze stanu magazynowego - MIGO? Movement 261?

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Zdjęcie MN ze stanu magazynowego - MIGO? Movement 261?

Post autor: urbi »

Cześć,

Muszę zdjąć MN ze stanu magazynowego. Mam podany SLOC oraz batch jako zwykłe zużycie.
Chciałem zrobić to w nast. sposób MIGO -> Goods Issue -> Other lub Order (tutaj nie wiem) i movement type 261 (tez nie jestem pewny w 100%)
Mój blocking point jest w momencie gdy muszę podać numer orderu - czy jest to Purchase Order czy Production Order, który jest połączony z batchem?

Odnalazłem production order w MB51 ale SAP pokazuje mi error, że nie mogę użyć tego orderu.

Czy jest jakiś inny spsoób aby zdjąć te materiały ze stanu?

Pozdrawiam,
urbi
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Zdjęcie MN ze stanu magazynowego - MIGO? Movement 261?

Post autor: dominik.tylczynski »

Przede wszystkim musimy ustalić co to jest za "zdjęcie ze stanu magazynowego", jaka to jest operacja, co się stało z materiałem?
Powodów dla zmniejszenia stanu może być mnóstwo: materiał został zużyty w procesie produkcyjnym, albo został zniszczony, albo wydany do próbkowania, albo na reklamę, albo został sprywatyzowany i zniknął ze stanu, itp.
W zależności od tego co się stało, należy zastosować odpowiedni ruch materiałowy i właściwą dekretację FI.
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Zdjęcie MN ze stanu magazynowego - MIGO? Movement 261?

Post autor: urbi »

Cześć,
dominik.tylczynski pisze: czw wrz 22, 2022 2:33 am Powodów dla zmniejszenia stanu może być mnóstwo: materiał został zużyty w procesie produkcyjnym, albo został zniszczony, albo wydany do próbkowania, albo na reklamę, albo został sprywatyzowany i zniknął ze stanu, itp.
Są to wirutalne składniki, które nie zostały rozliczone po produkcji.

Udało mi się znaleźć rozwiązanie - częściowo.
Otworzyłem zamknięte production ordery w CO02 i ściągnąłem ze stanu materiały ruchem 261 - tu jest wszystko ok.
Pozostało mi kilka sztuk materiału dla którego production order został zaarchiwizowany (staroć 2018-2019r.) i SAP pokazuje, że order jest usunięty.

Czy możemy jakoś przywrócić production order żeby wydać ruchem 261? Jeżeli nie, jak mogę się tego pozbyć?

Pozdrawiam,
Urbi
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Zdjęcie MN ze stanu magazynowego - MIGO? Movement 261?

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem próba przywrócenia zarchiwizowanych zleceń produkcyjnych do słaby pomysł i bardzo trudny do zrealizowania technicznie.
Lepiej wydaj po prostu te komponenty ruchem 291. Tylko musisz ustalić z finansami jak zadekretować takie wydanie. Ruch 291 umożliwia praktycznie dowolną dekretację.
ODPOWIEDZ