Waluta zamowienie

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Bond3r
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 09, 2017 6:41 am
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Waluta zamowienie

Post autor: Bond3r »

Haha:) walka z wiatrakami. Ciekawe co w przypadku jal wszyscy dostawcy by byli zagraniczni. Magazyn by nie przyjmował bo na faktury trzeba czekac...
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Waluta zamowienie

Post autor: dominik.tylczynski »

No co poradzisz... - to wynika z niewiedzy, albo lenistwa księgowości.

Znam przypadek firmy, gdzie też czekano z księgowaniem przyjęcia na fakturę dostawcy, bo księgowość nie potrafiła/chciała rozliczać odchyleń między zamówieniem i fakturą. Wymagali, aby nie było żadnych odchyleń. Też się powoływali na przepisy - generalnie wielka bzdura.
Pewnego dnia dostawca zrealizował zamówienie, pojechał na wakacje i zapomniał wystawić fakturę. Klient czekał na to zamówienie. Towar stał w magazynie, ale nie mogli go sprzedać, bo nie mogli zaksięgować Pz, bo nie mieli faktury. Możesz sobie wyobrazić reakcję tego klienta - jego towar stał z magazynie, był na wyciągnięcie ręki, ale nie mógł go kupić, bo księgowość ustaliła jakieś dziwne reguły.
Bond3r
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 09, 2017 6:41 am
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Waluta zamowienie

Post autor: Bond3r »

U mnie od stycznia 2017 jak mamy SAP so teraz bylo bez odchylen, zmiana zamówień, czekanie na faktury, wydawanie materiałów na podpisy itp itd...na szczęście zagranicznych jest bardzo mało...myślę w moim przypadku to jedno i drugie... Człowiek chce i próbuje to słyszy tak ma być
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Waluta zamowienie

Post autor: dominik.tylczynski »

Zmienianie zamówień na podstawie faktury, żeby nie było odchyleń to jest gigantyczny idiotyzm, ale z księgowością nie pogadasz.
Bond3r
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 09, 2017 6:41 am
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Waluta zamowienie

Post autor: Bond3r »

Jak taki proces powinien wyglądać w firmie aby zarówno z poziomu logistycznego i ksiegowego wszystko było jak należy ?? Jednym z argumentów na rozwiązanie o którym pisałem było, że trzeba to rozliczyc jako usługę ale z racji tego, ze jest inny rodzaj opodatkowania to podobno tak nie można...
max301
Posty: 102
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

Re: Waluta zamowienie

Post autor: max301 »

Bond3r pisze: pt paź 07, 2022 3:05 pm Dla księgowej to jednoznaczne, tak robimy, bo tak itd....ehhh
Mam wrażenie że albo jesteśmy z tej samej firmy albo mentalnie księgowość jest na tym samym poziomie :/
Pozdrawiam
Elas Pinkman
Bond3r
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 09, 2017 6:41 am
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Waluta zamowienie

Post autor: Bond3r »

max301 pisze: ndz paź 09, 2022 6:41 pm
Bond3r pisze: pt paź 07, 2022 3:05 pm Dla księgowej to jednoznaczne, tak robimy, bo tak itd....ehhh
Mam wrażenie że albo jesteśmy z tej samej firmy albo mentalnie księgowość jest na tym samym poziomie :/
:lol:
ODPOWIEDZ