Horyzont planowania - gdzie ustawić nieograniczony

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
max301
Posty: 101
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

Horyzont planowania - gdzie ustawić nieograniczony

Post autor: max301 »

Cześć
Mam następujący problem związany z planowaniem części zamiennych. których dostępność w obecnym czasie nie jest dobra.
Mam wystawione zamówienie z wbitym potwierdzeniem AB np. na kwiecień 2023 a system mimo to generuje mi nowe zapotrzebowanie bo "nie widzi" tak odległych awizacji.
Ustawienia planowania z tego co wiem są takie że system patrzy na 100 dni do przodu jednak jak widać dla części zamiennych jest to za mało.

Pytanie brzmi - gdzie ten horyzont jest ustawiony ?
Z tego co patrzyłem w google to to ustawia się to w MRP group ?
Jeżeli tak to sprawa będzie prosta bo dla części zamiennych została stworzona nowa grupa MRP.
Pozdrawiam
Elas Pinkman
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Horyzont planowania - gdzie ustawić nieograniczony

Post autor: dominik.tylczynski »

Horyzont planowania możesz ustawić na poziomie zakładu lub grupy MRP, transakcje OPPQ, OPPR. Zobacz SAP Q&A: MRP: Planning horizon & opening period

Planowanie w horyzoncie całkowitym możesz też uruchomić niezależnie od powyższych ustawień, korzystając z klucza planowania NETCH, zamiast NETPL.

W S/4HANA horyzont planowania już nie działa - nota 2270241 - S4TWL - Planning Horizon
ODPOWIEDZ