Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
bonobo
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 12, 2023 11:13 pm

Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: bonobo »

Czesc:)
Tworzę właśnie dokladny plan kariery w konsultingu i mam parę kwestii do omówienia;)
Chciałabym zapytac doswiadczonych konsultantów jakie,ich zdaniem,miasto w Polsce i na swiecie(opócz Duseldorfu w Niemczech) oferuje nawiększą liczbę ofert pracy dla konsultantów SAP?Jesli chodzi o Polskę słyszłam opinię,ze na 1 miejscu jest Poznań,pozniej Wrocław i Warszawa.I że najlepiej znać j.niemiecki ,oprócz angielskiego. W liceum uczułam się francuskiego,niedawnozaczęłąm norweski i nie wiem ,czy nie rzucić ich w cholerę i zacząć uczyć niemieckiego;p Przyznam ,ze unikałam go jak ognia,jest po prostu okropny,ale skoro moje akcje na rynku pracy maja wzrosnąć t może jakos przeboleję;pDzieki za rady;)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Przypuszczam, że największą liczbę ofert będą miały nadal Niemcy. W końcu SAP to dobro narodowe Niemiec i praktycznie standardowy system do prowadzenia każdego większego biznesu. Słyszałem też, że Francja idzie bardzo ostro w górę.
Pytanie tylko, że warto szukać, tam gdzie jest najwięcej ofert, może warto szukać tam gdzie są najlepsze dla Ciebie oferty?
Myślę np. o kwestii językowej - sądzę, że jak rzucisz kamieniem to trafisz przynajmniej dwóch niemieckojęzycznych konsultantów SAP :wink: Może zatem warto trzymać się francuskiego i norweskiego, żeby działać w mniej nasyconej niszy? Moim zdaniem porzucenie francuskiego i norweskiego na korzyść nauki niemieckiego od podstaw to poważna decyzja. Naturalnie moja obawa wynika z tego, że nie jestem jakimś super talentem językowym.

Jeśli nie pałasz wielką sympatią do niemieckiego to najpierw rozejrzałbym się po ofertach we Francji i w krajach skandynawskich.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: wojtas7 »

dominik.tylczynski pisze: pt sty 13, 2023 8:51 am Myślę np. o kwestii językowej - sądzę, że jak rzucisz kamieniem to trafisz przynajmniej dwóch niemieckojęzycznych konsultantów SAP :wink:
słucham?!?!? dlaczego w takim razie rekrutuję konsultantów i 1% z nich zna niemiecki, pomijając fakt że zwykle "uczyłem się w liceum i musiałbym sobie przypomnieć".
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Dobra, przesadziłem trochę, może nawet bardziej niż trochę :wink:
Tym nie mniej łatwiej trafić niemieckojęzycznego konsultanta niż takiego z norweskim czy francuskim.
K602
Posty: 135
Rejestracja: śr sie 24, 2022 11:50 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 86 times
Kontakt:

Re: Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: K602 »

wojtas7 pisze: pt sty 13, 2023 10:23 am słucham?!?!? dlaczego w takim razie rekrutuję konsultantów i 1% z nich zna niemiecki, pomijając fakt że zwykle "uczyłem się w liceum i musiałbym sobie przypomnieć".
:lol: ja zawsze mówię, że mój poziom niemieckiego, to 'unter beginner' :)
SAP ABAP Certified Developer
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: wojtas7 »

dominik.tylczynski pisze: pt sty 13, 2023 10:30 am Dobra, przesadziłem trochę, może nawet bardziej niż trochę :wink:
Tym nie mniej łatwiej trafić niemieckojęzycznego konsultanta niż takiego z norweskim czy francuskim.
to oczywiste, ale szansa na znalezienie pracy z niemieckim, a takiej gdzie jest wymagany francuski/norweski (w Polsce) ma się jak 1000 - 1 (nie przesadzam).

Do meritum (wg mnie):

- nauka niemieckiego sprofituje 100x bardziej niż inne języki i jest bardziej niż sensowna
- jeśli chodzi o miasta w PL, chociaż to traci na znaczeniu ze względu na zdalną pracę - na pewno Warszawa, Wrocław, Poznań, w dalszym planie pewnie Kraków, Trójmiasto. Ale to też nie znaczy że nie ma wyjątków, różne specjalizacje są w różnych miastach też. A pracę można znaleźć i w np w Opolu czy Lublinie, gdzie Cap ma swój oddział, a i nawet w jakimś Przasnyszu gdzie Kross szuka ludzi ;-)

Powiedziałbym że można taką ogólną zasadę zauważyć, że we Wrocławiu na przykład jest sporo firm konsultingowych (Capgemini, EY, Volvo IT, Accenture....) [gdzie angielski i niemiecki to +++], a z kolei w Warszawie łatwiej na pewno o pracę po stronie klienta w SSC, gdzie pewnie języki obce już nie są aż tak kluczowe. Z kolei we Wrocławiu jest spore zapotrzebowanie na zaawansowanych Key Userów (jako dobry start w branży) potrzebnych przy starcie nowej fabryki czy koordynacja wdrożenia (dobre doświadczenie).

powodzenia i niesamowite że ktoś "planuje sobie karierę" bo nie widziałem jeszcze, żeby ktoś trafił do branży inaczej jak z przypadku.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze: pt sty 13, 2023 10:58 am powodzenia i niesamowite że ktoś "planuje sobie karierę" bo nie widziałem jeszcze, żeby ktoś trafił do branży inaczej jak z przypadku.
Potwierdzam :!: Tak było w moim przypadku
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Do meritum dorzuciłbym jeszcze, że niemiecki bardziej się przyda w pracy w supporcie (mielenie ticketów), a angielski na projektach. Sądzę, że jednak większość projektów robi się po angielsku.
Natomiast nie porzucałbym norweskiego i francuskiego - z tego może być fajna nisza jeśli się myśli o zmianie kraju. Norwegia to fajny kierunek.
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: peterek13 »

bonobo pisze: czw sty 12, 2023 11:35 pm Czesc:)
Tworzę właśnie dokladny plan kariery w konsultingu i mam parę kwestii do omówienia;)
Chciałabym zapytac doswiadczonych konsultantów jakie,ich zdaniem,miasto w Polsce i na swiecie(opócz Duseldorfu w Niemczech) oferuje nawiększą liczbę ofert pracy dla konsultantów SAP?Jesli chodzi o Polskę słyszłam opinię,ze na 1 miejscu jest Poznań,pozniej Wrocław i Warszawa.I że najlepiej znać j.niemiecki ,oprócz angielskiego. W liceum uczułam się francuskiego,niedawnozaczęłąm norweski i nie wiem ,czy nie rzucić ich w cholerę i zacząć uczyć niemieckiego;p Przyznam ,ze unikałam go jak ognia,jest po prostu okropny,ale skoro moje akcje na rynku pracy maja wzrosnąć t może jakos przeboleję;pDzieki za rady;)

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać😆
Może Bangalore i Indie?
K602
Posty: 135
Rejestracja: śr sie 24, 2022 11:50 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 86 times
Kontakt:

Re: Najlepsze miasto i państwo dla rozwoju kariery -SAP

Post autor: K602 »

wojtas7 pisze: pt sty 13, 2023 10:58 am powodzenia i niesamowite że ktoś "planuje sobie karierę" bo nie widziałem jeszcze, żeby ktoś trafił do branży inaczej jak z przypadku.
hahah dokładnie... początkowo, nawet nie chciałem tego robić :lol: :lol: :lol:
SAP ABAP Certified Developer
ODPOWIEDZ