Ręcznie wywołana Kontrola zapasu zerowego WM

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Ręcznie wywołana Kontrola zapasu zerowego WM

Post autor: Yeti »

Nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem: Manually requested Zero Stock check. Chciałbym zrealizować scenariusz zgodnie z dokumentacją SAP:

In some cases when a warehouse worker removes stock from a storage bin with a stock removal transfer order, he notices that the bin is empty. However the book inventory shows that the bin is not supposed to be empty. The warehouse worker reports that the storage bin was emptied by
the stock removal. When you confirm the transfer order for the stock removal, you can request zero stock check on the item confirmation screen. The system displays a window in which you enter the necessary data. When you post the confirmation, the system automatically calculates the difference and posts this difference to the interim storage area. The difference on the interim storage area must be cleared and recorded in IM.

Mamy:
- aktywowany Continuous inventory based on zero stock - automatycznie wywołany Zero Stock check działa!
- brak składowania mieszanego w typie magazynu
- brak SUM

Funkcjonalność ta niestety nie jest dostępne ani z poziomu RF ani GUI. W transakcji skanerowej to powinno działać wg dokumentacji tak:
1. During a picking task where you notice that the bin is empty, choose More .
2. Choose ZrCh .
3. Choose Cnfr to confirm that the bin is empty.

W RF nie ma "More" a w LT12 Zero Stock Check jest wyszarzone. Czy jest jakieś uwarunkowanie albo ustawienie, o którym mógłbym zapomnieć?

Proszę o podpowiedź.
Marcin
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: Ręcznie wywołana Kontrola zapasu zerowego WM

Post autor: Yeti »

Ktoś ma jakiś pomysł...?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Ręcznie wywołana Kontrola zapasu zerowego WM

Post autor: dominik.tylczynski »

Yeti pisze: śr lut 01, 2023 10:35 pm Funkcjonalność ta niestety nie jest dostępne ani z poziomu RF ani GUI. W transakcji skanerowej to powinno działać wg dokumentacji tak:
1. During a picking task where you notice that the bin is empty, choose More .
2. Choose ZrCh .
3. Choose Cnfr to confirm that the bin is empty.
Przypuszczam, że powyższy fragment dokumentacji dotyczy LE-TRM, a nie samego LE-WM - Performing a Zero Stock Check:
20230207_3300.png
20230207_3300.png (5.64 KiB) Przejrzano 133 razy
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: Ręcznie wywołana Kontrola zapasu zerowego WM

Post autor: Yeti »

Fak.tycznie... :(
Czy to znaczy, że nie mogę uzyskać podobnej funkcjonalności w LE-WM w standardzie?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Ręcznie wywołana Kontrola zapasu zerowego WM

Post autor: dominik.tylczynski »

Yeti pisze: śr lut 01, 2023 10:35 pm ... a w LT12 Zero Stock Check jest wyszarzone ...
Co prawda nie mam dostępu do testowego systemu z LE-WM z opcją kontroli zapasu zerowego, ale pogrzebałem nieco w kodzie.
Opcja ręcznej kontroli zapasu zerowego powinna być dostępna na ekranie SAPML03T 0112. Z kodu nie wynika, aby wyszarzenie tej opcji zależało od jakichś ustawień konfiguracyjnych.
Ten ekran to potwierdzenie pojedynczej pozycji zlecenia przeniesienia:
20230207_3301.png
20230207_3301.png (23.92 KiB) Przejrzano 128 razy
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: Ręcznie wywołana Kontrola zapasu zerowego WM

Post autor: Yeti »

Rzeczywiście opcja jest dostępna przy potwierdzaniu w LT12. Wystarczy zaznaczyć opcję Różnic i system pokazuje ekran do wpisania ewentualnych różnic, w tym przycisk Zero Stock Check. Są pewne uwarunkowania: zero stock check skonfigurowane dla typu magazynu (oczywista sprawa), poza tym: brak składowania mieszanego i brak otwartuch zleceń przeniesienia. Czyli działa.

Ale cały czas nie wiem jak to zrobić w LM05. Nie ma tam funkcji More ani ZrCh. Czy ktoś wie jak uruchomić tę funckonalność na RF. To musi być możliwe skoro jest w LT12...

Pozdrawiam
Marcin
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Ręcznie wywołana Kontrola zapasu zerowego WM

Post autor: dominik.tylczynski »

Yeti pisze: wt lut 21, 2023 2:03 pmTo musi być możliwe skoro jest w LT12...
Zaiste wielka jest wiara Twoja :wink:

Moim zdaniem tej funkcji nie ma w standardowych transakcjach RF, w tym w LM05. Nie znalazłem jej ani na SAP Help, ani na ekranach RF. Ekrany RF są zaimplementowane w grupie funkcyjnej LM05. Natomiast sama transakcja LM05 jest zaimplementowana w programie RLMOB001. Ten program używa ekranów:
20230221_3381.png
20230221_3381.png (17.41 KiB) Przejrzano 96 razy

Na żadnym z nich nie znalazłem opcji wywołania kontroli zapasu zerowego podczas pobrania.

Można natomiast uszyć własną transakcję z wykorzystaniem funkcji L_TO_CONFIRM. Jej interfejs jest bardzo dobrze opisany w nocie 447328 - L_TO_CONFIRM - Interface documentation


Napisz proszę jeśli mimo wszystko uda Ci się znaleźć kontrolę zapasu zerowego w standardowych transakcjach RF - być może się jednak mylę.
ODPOWIEDZ