F - FIFO, GR_DATE

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
mikser
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 08, 2023 9:15 pm

F - FIFO, GR_DATE

Post autor: mikser »

Cześć,

Chciałbym niebawem przypisać do jednego z typów magazynu zarządanie wydaniem poprzez F po GR_DATE. Niestety nie mam dostępu do tych danych więc nie wiem co tam jest obecnie ustawione. Jednak moje pytanie dotyczy innego aspektu. Dziś kiedy sprawdzam stan magazynowy lub realizuje zlecenie wydania wyświetla się data GR ale zastawnawia mnie fakt czemu akurat taka a nie inna. Sprawdziłem to na paru kodach i data zazwyczaj wyświetla się dość wczesna, natomiast patrząc po ruchach to po niej było już kilka innych GR i wydań a stan jest taki, że jeśli funkcjonuje FIFO to data powinna być świeższa. Czy to właśnie wynika z tego, że nie jest to ustawione? Czy to inny aspekt?

Bardzo dziękuje za pomoc
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: F - FIFO, GR_DATE

Post autor: dominik.tylczynski »

Data przyjęcia jest kopiowana do kwantu WM jeśli powstaje nowy kwant lub jeśli GR date nie jest jeszcze w kwancie ustawione. Zatem kolejne przyjęcia do tego samego kwantu nie aktualizują GR date. Moim zdaniem jest to prawidłowe z punktu widzenia FIFO. Jest to opisane w nocie 1800581 - Goods receipt date is displayed incorrectly in LX03 and LS26

Ponadto, aktualizacja GR date zależy od następujących konfiguracji:

Logistics Execution -> Warehouse Management -> Interfaces -> Inventory Management -> Define Movement Types -> LE-WM Interface to Inventory Management
Tutaj definiuje się, która data jest brana jako GR date:
20230209_3312.png
20230209_3312.png (22.72 KiB) Przejrzano 81 razy

Logistics Execution -> Warehouse Management -> Activities -> Transfers -> Define Movement Types
Tutaj definiuje się czy ruch WM w ogóle aktualizuje GR date:
20230209_3314.png
20230209_3314.png (44.77 KiB) Przejrzano 81 razy
ODPOWIEDZ