Początek kariery/ przebranżowienie

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
patryk21415
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 02, 2023 8:07 pm
Been thanked: 5 times

Początek kariery/ przebranżowienie

Post autor: patryk21415 »

Cześć,
Aktualnie pracuje jako key user 7lat - specjalista da logistyki. Ogarniam więc z każdego modułu po trochu: MM, WM,SD, PP. Jestem odpowiedzialny za sprzedaż, wysyłkę generowanie faktur nadzorowanie stanów magazynowych i planowanie produkcji-otwieranie zamówień oraz EDI. A obecnie studiuję równiez programowanie -dobrze czuję się w pythonie oraz SQL. Potrafię napisać również proste skrypty w PL/SQL. Aktualnie rozpoczynam też drogę z c#. Mam do Was jako bardziej zaawansowanych użytkowników kilka pytań:
1)Przy juniorze do konsultingu często wymagane są wdrożenia oraz udział w projektach czego raczej nie będę miał czy jakiś cień szans widzicie dla.mnie na znalezienie pracy jako konsultant?
2) pracując jak w/w mam dość dobrą wiedzę z każdego modułu ale w obszarze w którym pracuję nie korzystam na pewno że wszystkich transakcji z danych modułów czy starając się o pracę na stanowisko junior konieczna jest wiedza wszystkiego? Trochę głupie pytanie ale wymagania na juniora wg mnie są lekko przesadzone.
3) Czy w świecie SAP istniałaby dla mnie inna ścieżka niż konsultant?

Z góry dzięki za pomoc wiem że może to trochę bez sensu bo każdy ma swoje predyspozycję ale jak oglądam oferty pracy to mam wrażenie że poszukiwany jest ktoś kto nie ma doświadczenia ale wszystko umie 😌
K602
Posty: 135
Rejestracja: śr sie 24, 2022 11:50 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 86 times
Kontakt:

Re: Początek kariery/ przebranżowienie

Post autor: K602 »

patryk21415 pisze: pt lut 24, 2023 8:54 pm 3) Czy w świecie SAP istniałaby dla mnie inna ścieżka niż konsultant?
Tak, dokładnie jako administrator po stronie klienta.
SAP ABAP Certified Developer
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Początek kariery/ przebranżowienie

Post autor: urbi »

Warto pamiętać, że opis stanowiska pracy jest dla tzw. "idealnego kandydata" a to czy jakiś konsulting Cię weźmie bez 1 cyklu wdrożeniowego zależy od tego jak sprzedaż się na rozmowie - jedna firma odrzuci bo potrzebuje kogoś z większym expem a druga weźmie i douczy:).

Próbuj. Wysyłaj CV dużo i często.
Jak ja szukałem swojej pierwszej firmy to codziennie rano była rundka po linkedinie, justjoinIT, nofluffjobs, pracuj itp.
2) pracując jak w/w mam dość dobrą wiedzę z każdego modułu ale w obszarze w którym pracuję nie korzystam na pewno że wszystkich transakcji z danych modułów czy starając się o pracę na stanowisko junior konieczna jest wiedza wszystkiego? Trochę głupie pytanie ale wymagania na juniora wg mnie są lekko przesadzone.
A kto korzysta? :D
Na początku wystarczą podstawy, które masz z pracy jako KU, nauka procesów SAPowych, nauka procesów w firmie dla której pracujesz i google :)
Konsultant / Inhouse Konsultant to jest kolejny etap po Key Userze progresji w karierze. :)
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
patryk21415
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 02, 2023 8:07 pm
Been thanked: 5 times

Re: Początek kariery/ przebranżowienie

Post autor: patryk21415 »

urbi pisze: czw mar 09, 2023 6:06 pm Warto pamiętać, że opis stanowiska pracy jest dla tzw. "idealnego kandydata" a to czy jakiś konsulting Cię weźmie bez 1 cyklu wdrożeniowego zależy od tego jak sprzedaż się na rozmowie - jedna firma odrzuci bo potrzebuje kogoś z większym expem a druga weźmie i douczy:).

Próbuj. Wysyłaj CV dużo i często.
Jak ja szukałem swojej pierwszej firmy to codziennie rano była rundka po linkedinie, justjoinIT, nofluffjobs, pracuj itp.
2) pracując jak w/w mam dość dobrą wiedzę z każdego modułu ale w obszarze w którym pracuję nie korzystam na pewno że wszystkich transakcji z danych modułów czy starając się o pracę na stanowisko junior konieczna jest wiedza wszystkiego? Trochę głupie pytanie ale wymagania na juniora wg mnie są lekko przesadzone.
A kto korzysta? :D
Na początku wystarczą podstawy, które masz z pracy jako KU, nauka procesów SAPowych, nauka procesów w firmie dla której pracujesz i google :)
Konsultant / Inhouse Konsultant to jest kolejny etap po Key Userze progresji w karierze. :)

Dzięki wielkie za radę. Trochę mnie podbudowałes 😉
ODPOWIEDZ