Dostęp do serwera SAP

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Natal1a
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 27, 2023 12:50 pm

Dostęp do serwera SAP

Post autor: Natal1a »

Cześć, zaczęłam się uczyć SAP S4/HANA, a konkretnie robię kurs z modułu FI/CO. Mam pytanie odnośnie dostępu do serwera SAP, wiem, że można skorzystać z wersji trial i postawić serwer na GCP/AWS ale nie chcę się w to bawić potrzebuję dostępu do serwera testowego do wyżej wymienionego modułu. Szukałam w necie ale te wszystkie indyjskie źródła nie budzą mojego zaufania. Czy ktoś może ma jakieś sprawdzone źródło z którego skorzystał, może jakieś polskie strony, grupy?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Dostęp do serwera SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

W sieci znajdziesz sporo ofert dostępu online do SAP IDES, czyli systemu demo. To są jednak zapewne te indyjskie źródła, do których masz ograniczone zaufanie. Moim zdaniem nie ma innej opcji. Przyznam, że nie wiem jak oni mają to licencyjnie ograne. Przypuszczam jednak, że jeśliby jakaś polska firma dała taki dostęp to SAP by ich rozszarpał.
Na Twoim miejscu poczytałbym opinie o tych firmach i jednak zaryzykował jeśli nie masz innej możliwości.
Jan1988W
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 17, 2023 10:22 am

Re: Dostęp do serwera SAP

Post autor: Jan1988W »

Aby uzyskać dostęp do serwera testowego SAP dla modułu FI/CO, skontaktuj się z administratorem systemu SAP w Twojej organizacji lub z działem IT. Zazwyczaj będą w stanie udostępnić Ci odpowiednie dane logowania do serwera testowego, abyś mógł/mogła zacząć eksplorować i testować funkcjonalności związane z modułem FI/CO. Jeśli nie masz dostępu do wewnętrznego serwera testowego, warto rozważyć skorzystanie z darmowych dostępnych online platform SAP do nauki i testowania tego modułu.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Dostęp do serwera SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Jan1988W pisze: śr maja 17, 2023 10:27 am Aby uzyskać dostęp do serwera testowego SAP dla modułu FI/CO, skontaktuj się z administratorem systemu SAP w Twojej organizacji lub z działem IT. Zazwyczaj będą w stanie udostępnić Ci odpowiednie dane logowania do serwera testowego, abyś mógł/mogła zacząć eksplorować i testować funkcjonalności związane z modułem FI/CO.
To jest niezły pomysł pod warunkiem, że się pracuje w firmie, która używa SAP. Inna kwestia, że taki system jest już zwykle mocno dopasowany do potrzeb firmy i jego funkcjonalność może się istotnie różnić tej standardowej, której dotyczą szkolenia. Pytanie też czy faktycznie na systemie testowym można się bawić, ćwiczyć i uczyć.

Jan1988W pisze: śr maja 17, 2023 10:27 amJeśli nie masz dostępu do wewnętrznego serwera testowego, warto rozważyć skorzystanie z darmowych dostępnych online platform SAP do nauki i testowania tego modułu.
Gdzie znalazłeś darmowe platformy do nauki i testowania SAP? Można znaleźć oferty płatnego dostępu do systemu IDES. Darmowych jednak nie widziałem.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Dostęp do serwera SAP

Post autor: wojtas7 »

Jan1988W pisze: śr maja 17, 2023 10:27 am Aby uzyskać dostęp do serwera testowego SAP dla modułu FI/CO, skontaktuj się z administratorem systemu SAP w Twojej organizacji lub z działem IT. Zazwyczaj będą w stanie udostępnić Ci odpowiednie dane logowania do serwera testowego, abyś mógł/mogła zacząć eksplorować i testować funkcjonalności związane z modułem FI/CO. Jeśli nie masz dostępu do wewnętrznego serwera testowego, warto rozważyć skorzystanie z darmowych dostępnych online platform SAP do nauki i testowania tego modułu.
A mi się wydaje że to Chat GPT napisał.
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Dostęp do serwera SAP

Post autor: yacol »

wojtas7 pisze: pt maja 19, 2023 1:11 pm A mi się wydaje że to Chat GPT napisał.
:lol:
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
ODPOWIEDZ