Podpowiadanie w raportach

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
uszak
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 16, 2020 10:08 am

Podpowiadanie w raportach

Post autor: uszak »

Jeśli przeglądam dokument (np. PZ magazynowy) a zaraz potem uruchomię raport MB51 SAP usiłując mi pomóc wypełnia ekran selekcji danymi z tego PZ-ta (numer dokumentu, rodzaj ruchu, czasami nr dostawcy)

W jaki sposób poprosić SAP-a, żeby nie był taki pomocny i pozwolił mi samodzielnie wybierać jak chcę filtrować dane.

Kłopot objawia sie mocno gdy z transakcji MD04 wywołuję MB51 wtedy te "ukryte" filtry powodują, że wywołany raport nie pokazuje wyników.

Pozdrawiam
Uszak.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Podpowiadanie w raportach

Post autor: mgabryel »

Dwie noty SAP opisują to standardowe zachowanie i potencjalne rozwiązania.

Pierwsza podaje rozwiązanie globalne przez modyfikację ustawień parametrów SET and GET pól ekranu mb51. Sap jednak ostrzega, że to modyfikacja i można ja zrobić na swoją odpowiedzialność.
2275388 - Selection criteria is prefilled on the MB51 selection screen

Druga nota zawiera bardziej przyjazne dla użytkownika końcowego obejście. Można sobie ustawić wariant domyślny ekranu selekcji mb51 i w atrybutach wariantu dla wybranych pól zaznaczyć "Switch GPA off". Dla tych pól w tym wariancie selekcji wtedy nic się nie będzie podpowiadać z pamięci.
2313996 - Memory is not cleared when using variant in MB51
ODPOWIEDZ