ERP(SAP,Salesforce, Odoo,Enova 365)

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
Sławomir Z
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 01, 2023 8:07 am

ERP(SAP,Salesforce, Odoo,Enova 365)

Post autor: Sławomir Z »

Hej
Od jakiegoś czasu probuje rozwikłać gdzie mógłbym się przebranzowić w dziale Erp.
Każdy pisze ze u niego najlepiej etc..
Od 10 jestem Doradca technicznym u klientów przemysłowych.Jestem przed 40 i nie chce zgubić kolejnego roku na naukę.Poki co wróciłem do odświeżenia angielskieg
o.Pod koniec roku chciałbym już być po nowej stronie mocy.
Stąd moje pytanie dla wyjadaczy Sapowcow:
Czy jest realne w tym wieku zostac dobrym konsultantem lub wdrożeniowcem?Moduły jakie mnie interesują to SD MM EWM.Planuje naukę na udemy i oraz inne pomoce naukowe.
Czy lepiej iść lepiej w jakiś prostszy ERP..np Odoo,Salesforce?
Czekam na ciekawe opinie i odpowiedzi. :D
Ps.To nie ode mnie pytanie tylko od żony :lol: ...czy w Sapie jest Scrummaster?
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: ERP(SAP,Salesforce, Odoo,Enova 365)

Post autor: urbi »

Zacznijmy od końca: Czy w SAP istnieje stanowisko Scrum Mastera? Scrum jest metodologią zarządzania projektami, powszechnie stosowaną w branży oprogramowania. W zależności od projektu, można spotkać Scrum Mastera.

Czy istnieje szansa, aby zostać konsultantem SAP? Oczywiście, znam ludzi, którzy przeszli z zupełnie innej branży i nauczyli się programowania. Jeśli masz czas i wsparcie rodziny, dlaczego nie spróbować? Jeśli pracowałeś jako Doradca Techniczny dla klientów przemysłowych, znasz firmy i środowisko - szczególnie jeśli specjalizowałeś się w aspektach logistycznych (tak zwany Konsultant IT/Konsultant Logistyczny).

Niestety, nauka tylko teorii poprzez platformy online, takie jak Udemy, może być problematyczna. Najwięcej nauczysz się pracując w przedsiębiorstwie, gdzie SAP jest wykorzystywany w codziennych obowiązkach. Firmy szukają kandydatów z doświadczeniem komercyjnym, którzy wykorzystywali SAP w praktyce. Bez takiego doświadczenia nauka tabel czy konfiguracji może nie wystarczyć. W końcu, co z tego, że nauczysz się tabel, jeśli nie będziesz wiedział, jak wyszukać potrzebną informację lub jak jedna konfiguracja wpływa na drugą?

Moim zdaniem, czas potrzebny na przebranżowienie zależy od Twojego wcześniejszego doświadczenia.
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: ERP(SAP,Salesforce, Odoo,Enova 365)

Post autor: dominik.tylczynski »

Sławomir Z pisze: sob kwie 01, 2023 6:06 pmPs.To nie ode mnie pytanie tylko od żony :lol: ...czy w Sapie jest Scrummaster?
Tak, zdecydowanie - co raz więcej projektów jest prowadzonych przy pomocy metodyk i narzędzi agile np. SAFe - nie będę się wymądrzał na ten temat, bo to nie moja specjalizacja. Natomiast w takich projektach pracują scrum masters.
ODPOWIEDZ