Stany jako protokół naważania, Zhurap, Zvepo

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
ODPOWIEDZ
Kmmpb
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 03, 2023 12:59 am

Stany jako protokół naważania, Zhurap, Zvepo

Post autor: Kmmpb »

Witam,
Poszukuje transakcji w której wyswietliłoby mi materiały przed kompletacja wysyłki. Na podstawie podanych indeksów i partii, chodzi mi o stan rzeczywisty z rozbiciem na palety\etykiety, chce ułatwić sobie szykowanie wysyłki bez potrzeby spisywania wszystkiego z etykiety jedynie dopisać wagi brutto do wydrukowanego stanu. Jest to cholernie czasochłonne w momencie gdy na jednej palecie znajduje się kilkanaście etykiet, a spisywanie pełnego auta(33 palety) w takich przypadkach to bardzo długi proces. Chciałbym go przyspieszyć drukując sobie taki wykaz materiałów podając indeksy i najstarsze partie dopisując brutto i nr palety. Odpowiem od razu na możliwe pytania, dostajemy zlecenie indeks i ilość reszta jest naszym zadaniem bazując na FIFO. Zhurap raport wydanych palet z rozmieszczeniami jest pełen etykiet które dawno zostały wydane, bo nie wszystko jest wydawane skanerowo i nie pokrywa się z stanem rzeczywistym z np ZMB52 przez co trzeba weryfikować z ZMB51 ktore rzeczywiście sa albo w ZVEPO, tu też pytanie czy jest możliwość w inny sposób usunąć te juz wydane z raportu ? Materiały rejestrujemy w SWR'ze i dopiero przyjmujemy w SAP. ZVEPO miałoby do tego potencjał ale w sumie nie wiem czy można wyświetlić tylko te istniejace.
Z góry dziekuje, bardzo by mi to ułatwilo pracę. Czekam za odpowiedzią jak i sugestiami, może ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Stany jako protokół naważania, Zhurap, Zvepo

Post autor: dominik.tylczynski »

Będzie bardzo trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo pracujesz z mocno niestandardowym systemem - wszystkie transakcje na Z i Y zostały napisane na potrzeby Twojej firmy i nikt poza nią nie wie jak one działają.

Musiałbyś opisać swoje potrzeby bardziej w terminach standardowych procesów SAP, wtedy będzie łatwiej Ci pomóc.
Kmmpb
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 03, 2023 12:59 am

Re: Stany jako protokół naważania, Zhurap, Zvepo

Post autor: Kmmpb »

Najwieksza potrzebą jest wykaz\stan rzeczywiście istniejących palet, mam na myśli brak potrzeby weryfikacji za pomocą stanow z ZMB52\MB52 i ZMB51\mb51. Zhurap, raport wydanych palet używany jest jako wglad w rozmieszczenie materiału w zakresie podanych partii na regałach w magazynie. Póki materiał jest wydany w dostawie skanerowo, w każdej innej formie pozostaje wirtualny materiał. Mówiąc krótko stan rzeczywisty podanych partii materiału z rozbiciem sumy na wagi poszczególnych palet\etykiet. Przy okazji miałbym tez pytanie a raczej naprowadzenie, ponieważ kojarzę możliwość wywołania wydawania skanerem mam na myśli "wydanie do dostawy", pytam ponieważ tylko w momencie wydania skanerowo giną w transakcji z rozmieszczeniami. Bardzo przyspieszyło by mi to prace bo nie musiałbym poświęcać czasu na wykreślanki, może jakas inna transakcja do sprawdzania rozmieszczenia ?
ODPOWIEDZ