Wskaźnik zapasu specjalnego (kosygnacja u dostawcy-K) na zleceniu procesowym

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
patryk_wie
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 05, 2023 2:22 pm

Wskaźnik zapasu specjalnego (kosygnacja u dostawcy-K) na zleceniu procesowym

Post autor: patryk_wie »

Przymierzamy się do wdrożenia zapasów konsygnacyjnych u dostawcy w naszej firmie i jesteśmy w fazie testów, podczas których natknęliśmy się na taki temat. W jaki sposób skonfigurować w systemie zapas czy też bom/listę materiałowa aby podczas tworzenia zlecenia procesowego dla zapasu konsygnacyjnego, automatycznie zaznaczony był na liście materiałowej "wskaźnik zapasu specjalnego" (wartość 3=zapas konsygnacyjny). Zaznaczanie tego przy tworzeniu każdego zlecenia z tym zapasem to słabe rozwiazanie, dlatego pytanie czy ktoś wie jak podejść do tematu ?
Załączniki
Wskaźnik zapasu specjalnego1.png
Wskaźnik zapasu specjalnego1.png (50.08 KiB) Przejrzano 660 razy
Wskaźnik zapasu specjalnego.png
Wskaźnik zapasu specjalnego.png (55.23 KiB) Przejrzano 660 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Wskaźnik zapasu specjalnego (kosygnacja u dostawcy-K) na zleceniu procesowym

Post autor: dominik.tylczynski »

Spróbuj w pozycji BOM, w danych MRP podać wskaźnik nabycia specjalnego, z ustawionym nabyciem specjalnym = K "konsygnacja":
20230505_3680.png
20230505_3680.png (14.02 KiB) Przejrzano 655 razy
patryk_wie
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 05, 2023 2:22 pm

Re: Wskaźnik zapasu specjalnego (kosygnacja u dostawcy-K) na zleceniu procesowym

Post autor: patryk_wie »

Masz na myśli ustawienie w MRP2 na materiale ?
Widok wyglada mi na inne miejsce, dlatego jakbyś mógł napisać dokładnie gdzie.
Załączniki
Wskaźnik zapasu specjalnego2.png
Wskaźnik zapasu specjalnego2.png (66.87 KiB) Przejrzano 608 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Wskaźnik zapasu specjalnego (kosygnacja u dostawcy-K) na zleceniu procesowym

Post autor: dominik.tylczynski »

Twój screenshot to opracowanie danych podstawowych materiału, gdzie jest przypisywany klucz nabycia specjalnego.

Mój wcześniejszy screenshot to konfiguracja klucza nabycia specjalnego - ścieżka konfiguracji: Production -> Material Requirements Planning -> Master Data -> Define Special Procurement Type
patryk_wie
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 05, 2023 2:22 pm

Re: Wskaźnik zapasu specjalnego (kosygnacja u dostawcy-K) na zleceniu procesowym

Post autor: patryk_wie »

Jasne, dzięki.
Sprawdziłem, to już jest skonfigurowane
Załączniki
Wskaźnik zapasu specjalnego3.png
Wskaźnik zapasu specjalnego3.png (13.09 KiB) Przejrzano 582 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Wskaźnik zapasu specjalnego (kosygnacja u dostawcy-K) na zleceniu procesowym

Post autor: dominik.tylczynski »

Możesz jeszcze spróbować określać zapas specjalny przy pomocy Stock Determination
Nie wiem, czy to zadziała już podczas tworzenia zlecenia czy dopiero podczas księgowania wydania komponentów do zlecenia.
patryk_wie
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 05, 2023 2:22 pm

Re: Wskaźnik zapasu specjalnego (kosygnacja u dostawcy-K) na zleceniu procesowym

Post autor: patryk_wie »

Niestety to również nie zadziałało. Utworzyłem noga grupę definiowania zapasów z priorytetem dla konsygnacji i przypisałem do materiału, jednak wciaz na zleceniu procesowym nie definiuje się automatycznie wskaźnik zapasu specjalnego.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Wskaźnik zapasu specjalnego (kosygnacja u dostawcy-K) na zleceniu procesowym

Post autor: marcus »

A może spróbuj tutaj w MMSC:
2023-06-02_08h33_57.png
2023-06-02_08h33_57.png (59.03 KiB) Przejrzano 519 razy
ODPOWIEDZ