ocena dostawcy ME6H i selekcja dla wybranych PGR

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
max301
Posty: 102
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

ocena dostawcy ME6H i selekcja dla wybranych PGR

Post autor: max301 »

Cześć
Czy jest możliwość zrobienia raportu ME6H z podziałem na PGRy?

Mając jeden raport nie bardzo jestem w stanie sprawdzić jak konkretni kupcy pracują nad terminowością swoich zamówień.
Działamy obecnie tak że po potwierdzeniu zamówienia przez dostawcę korygujemy daty dostawy i datę statystyczną bo brak tej korekty pogarsza działowy wskaźnik OTD.
Tylko dostawcy są wspólni dla kupców więc jeżeli jeden z kupców nie koryguje tych dat to cały wskaźnik leci na dół inie bardzo mam pomysł sparwdzić który
Pozdrawiam
Elas Pinkman
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: ocena dostawcy ME6H i selekcja dla wybranych PGR

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem przy pomocy standardowych raportów w MM-PUR, zwłaszcza w logistycznym systemie informacyjnym zaopatrzenia / Purchasing Information System wiele nie zwojujesz.

Ocena dostawcy (transakcja ME6H) jest częścią PURCHIS i działa na bazie struktury informacyjnej S013 - Vendor Evaluation. Ta struktura jednak nie zawiera grupy zaopatrzeniowej. Podobnie jak struktura S012, która umożliwia raportowanie zgodności daty dostawy - Vendor, Material Group

Jedyną strukturą, która zawiera grupą zaopatrzeniową jest S011 - Purchasing Group, ale tutaj nie ma informacji od odchyleniu daty dostawy.

Moim zdaniem możesz spróbować raportować dokumenty zmian dla statystycznej daty dostawy i w ten sposób wyłapać kupców, którzy nie aktualizują tych dat.
ODPOWIEDZ