masowe zakładanie BP

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

masowe zakładanie BP

Post autor: Margo.Pol »

Cześć,

w mojej firmie masowo zakładany jest Bussnes Partner , biznes poprosił mnie o zweryfikowanie czy jest mozliwość zautomatyzować procesu zakładania PB , zakładany jest jest ręcznie, dane wpisywane są ręcznie przez end usera i długo to trwa. Czy jest mozliwość w jakiś sposób zautomatyzowac ?
Biznes korzysta z Fiori , nie z GUI , zastanawiałam się jak mogę usprawinic proces , myslałam o LSMW bo w poprzedniej firmie korzystałam ale w GUI , ewentualnie stworzenie jakiejś Z transakcji. może macie taki przypadek w fimie i mozecie mi coś polecić jak ugryśc temat ? :) Bede wdzięczna.

dziękuję !
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: masowe zakładanie BP

Post autor: dominik.tylczynski »

Standardowa metoda importu przy pomocy LTMC: How to load customers (business partners) with SAP S/4HANA data migration cockpit

Tworzenie business partnerów przez API, jakbyś chciała napisać własny program/transakcję: Create Business Partner via API class CL_MD_BP_MAINTAIN

Opcja z MDG (Master Data Governance) jeśli z masz i korzystasz:
  1. Mass processing of Business Partners using MDC in FIORI(Part-1)
  2. Mass processing of Business partners using MDC in Fiori (Part-2)
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: masowe zakładanie BP

Post autor: mgabryel »

ręczne tworzenie BP może przyspieszyć trochę opcja tworzenia z wzorca dostępna na S4Hana od wersji 1610
2597651 - How to create customer/vendor BP with reference in S/4HANA
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: masowe zakładanie BP

Post autor: Margo.Pol »

Dzięki Dominik ! :) dziękuję mgabryel ! :)

mgabryel mozesz trochę więcej napisać o tym wzorcu ? albo masz screeny/ linki żebym poczytała bo nie wiem o co chodzi.
druga sprawa chyba jest opcja BP stworzenie wariantów , layoutów ? niektóre dane sie powtarzają wiec jeszcze pomyslałam o tym , nie korzystam z tej transakcji tylko biznes , napewno nie korzystają z wariantów /layoutów narazie z bieram informacje jak mogłabym im pomóc.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: masowe zakładanie BP

Post autor: mgabryel »

Poproś kogoś z IT firmy kto ma dostęp do przeglądania not Sap, żeby podesłał pdf z wskazaną notą. Tam jest wszystko ładnie opisane razem z screenami.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: masowe zakładanie BP

Post autor: dominik.tylczynski »

Niestety na forum nie możemy publikować czy skopiować not SAP. Noty są dostępne dla partnerów i klientów SAP. Są częścią usług serwisowych świadczonych przez SAP.
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: masowe zakładanie BP

Post autor: Margo.Pol »

ok , dzieki za info :) dowiem się
ODPOWIEDZ