Szukam pracy i porady :) - SAP junior

To doskonałe miejsce dla studentów, pracowników oraz freelancerów, aby zamieścić informację o sobie w sytuacji kiedy szukasz pracy...
ODPOWIEDZ
apk
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 06, 2024 4:27 pm

Szukam pracy i porady :) - SAP junior

Post autor: apk »

Dzień dobry,

Postanowiłam się przebranżowić i związać swoją przyszłość z SAP.
Mam solidne kompetencje związane z finansami, rachunkowością, zarządzaniem przedsiębiorstwem i zarówno dostrzeganiem go jako cały organizm, jak i przyglądaniem się poszczególnym procesom i zależnościom. Mam zdolności matematyczne i analityczne, a od lat zajmuję się różnymi wyzwaniami we własnej firmie, z którymi daję sobie radę.

Wiem, że przede mną sporo nauki i wgryzienia się w temat. Podpowiecie jak zacząć? Jakie kursy/podyplomówki są naprawdę wartościowe? Czy są firmy, które chcą szkolić pracowników od podstaw? Wiadomo, że najlepiej byłoby uczyć się wiedzy praktycznej...

Forma pracy - zdalna, preferuję kontrakt B2B.

Z góry dziękuję za porady
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Szukam pracy i porady :) - SAP junior

Post autor: dominik.tylczynski »

Przede wszystkim zdaj sobie pytanie czy Twoją domeną jest rachunkowość finansowa czy zarządcza.
Następnie w zależności od wyboru spójrz na ścieżki szkoleń SAP:
Training for SAP S/4HANA in Financial Accounting
Training for SAP S/4HANA in Management Accounting

Patrz tylko na szkolenia S/4HANA, te z ERP możesz już sobie darować.
Zdaję sobie sprawę, że szkolenia są bardzo drogie, ale jeśli się postarasz znajdziesz w sieci materiały do nich. Już samo przeczytanie materiałów szkoleniowych daje bardzo dużo i jest podstawą do zdania certyfikatu, które są wymienione o dołu ścieżek szkoleniowych.
Jeśli będziesz zatrudniać się w firmie zajmującej się SAP, to zwróć uwagę czy firma zapewnia dostęp do SAP Learning Hub.

Warto też spojrzeć na książki wydawane przez SAP Press: https://www.sap-press.com/finance-contr ... ap-s4hana/
Nie potrafię tutaj nic zarekomendować - FI/CO to nie jest moja specjalizacja.

Moje zdanie o podyplomówkach jest jednoznacznie negatywne.
apk
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 06, 2024 4:27 pm

Re: Szukam pracy i porady :) - SAP junior

Post autor: apk »

Dominiku, dziękuję Ci bardzo!

A może ktoś na forum dysponuje materiałami szkoleniowymi?
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Szukam pracy i porady :) - SAP junior

Post autor: dominik.tylczynski »

apk pisze: czw lut 08, 2024 3:50 pm A może ktoś na forum dysponuje materiałami szkoleniowymi?
Zapewne dysponuje. Proszę jednak o nieumieszczanie tych materiałów na forum - to nie jest legalne.
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: Szukam pracy i porady :) - SAP junior

Post autor: wojtas7 »

Ja standardowo doradzam zacząć od komercyjnej pracy na systemie, tzn zmień pracę i zatrudnij się jako junior konsultant, ewentualnie wielu ludzi zaczyna (ale raczej nikt tego nie zaplanował a zadziałał przypadek) że wzięli udział we wdrożeniu i pracowali jako key user. Jeśli teraz nie dasz rady znaleźć pracy (a wymagania jak widzę spore, zdalnie, b2b..) to nawet przerobienie na sucho setek szkoleń, podyplomówek i certyfikatów raczej w niczym nie pomoże jak się zderzysz z rynkiem pracy (a raczej Twoim wyobrażeniem o eldorado...)
apk
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 06, 2024 4:27 pm

Re: Szukam pracy i porady :) - SAP junior

Post autor: apk »

wojtas7 pisze: pt lut 09, 2024 7:51 am przerobienie na sucho setek szkoleń, podyplomówek i certyfikatów raczej w niczym nie pomoże jak się zderzysz z rynkiem pracy (a raczej Twoim wyobrażeniem o eldorado...)
Właśnie tego się obawiam :) Dlatego najchętniej szukałabym pracy w firmie, która ma wypracowany system szkoleń wewnętrznych. Przecież każdy z Was kiedyś zaczynał. Tymczasem w ogłoszeniach, które przeglądam jest zawsze zapis: - doświadczenie w SAP, minimum .... lat.
Stąd właśnie moje pytanie - jak zrobić te pierwsze x lat?
Koleżanki zatrudniające do firm IT podpowiadają mi, że szkolenia i certyfikaty, to zawsze sygnał dla rekrutera, że coś już robimy w danym kierunku. Jednak robienie szkoleń tylko dla papierka jakoś mnie nie kręci. Jestem w stanie znaleźć i czas i finanse na te, które będą faktycznie wartościowe.

Co do eldorado - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :)
Łukasz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 15, 2019 1:48 pm
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Szukam pracy i porady :) - SAP junior

Post autor: Łukasz »

Widzę że masz już jakieś doświadczenie w pracy, więc pewnie jakieś zobowiązania i pewien poziom życia. Pozycja juniorska nie zawsze pozwoli zarobić podobne pieniądze jak specjalista z biznesu, który ma kilka lat doświadczenia. Poza radami napisanymi powyżej możesz poszukać systemu IDES i z pomocą internetu/ książek nabywać wiedzę praktyczną.
ODPOWIEDZ