Masowa zmiana wartości cech urządzenia.

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
arturj
Been thanked: 8 times

Masowa zmiana wartości cech urządzenia.

Post autor: arturj »

Witam.
Mam 4000 urządzeń z przypisaną klasą PARAMETR_TECH. W klasie jest 45 cech parametryzujących urządzenie, w tym m.in.: średnica, długość,typ mocowania, nr katalogowy zamiennika, nr części, ilość części, ilość paczek, data legalizacji, data kolejnego badania itd....
Czy jest możliwość masowej zmiany wybranych wartości cech poszczególnych urządzeń?

Mam do zmiany: "nr katalogowy zamiennika", "datę kolejnego badania" i okresowo kilka innych parametrów dla 300-900 urządzeń. Za pomocą IE02, będzie to dość żmudne.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
dominik.tylczynski
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times

Re: Masowa zmiana wartości cech urządzenia.

Post autor: dominik.tylczynski »

arturj

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam.
arturj

CLMM_1.PNG
dominik.tylczynski pisze: pn lut 26, 2024 9:02 am Transakcja CLMM - Mass Change for Assigned Values
Dzień dobry.
Przetestowałem, CLMM - działa bardzo dobrze do zmiany cech w klasie dla Urządzeń.

Jeszcze jedno pytanie, jeżeli mogę?

Na drugim magazynie w innym zakładzie, mam podobną sytuację, z tą różnicą, iż jest ok 300 Materiałów z przypisywanymi Partiami i do tych Partii przypisana jest Klasa cechami. Cechy dla każdej partii, takie same jak dla urządzeń PARAMETR_TECH, okresowo wymagają przeglądu i weryfikacji poprawności zapisów.

Próbuję uzyskać efekt ja w przypadku Urządzeń.
Transakcja CLMM -> Przyp.wart. do ob. w macierzy -> Rodzaj klasy 023, Klasa PARAMETR_TECH, Typ obiektu: wybieram Partia.
Wyświetla się typ obiektu: COMM_PR_BATCH.
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
Wyszukiwanie obiektu w klasie początkowej.

Komunikat: "Kryteria wyszukiwania nie są dostosowane przy efektywnym wyszukiwaniu".

Dziękuję i pozdrawiam
Artur.

PS. Mam kila materiałów z rodzajem klasy 002 i przypisaną klasą, typem obiektu MARA i tu z kolei działa prawidłowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
dominik.tylczynski

Jakiego typu jest klasa PARAMETR_TECH? Klasę i jej typ możesz wyświetlić w transakcji CL02.
Które obiekty są klasyfikowane w klasie PARAMETR_TECH - urządzenia czy partie?
arturj

"Które obiekty są klasyfikowane w klasie PARAMETR_TECH - urządzenia czy partie?"

PARAMETR_TECH - nazwa klasy jest identyczna dla Urządzeń i Partii.
PARAMETR_TECH: ma "Rodzaj klasy" 002 Urządzenie i taki sam 023 Partia.

PARAMETR_TECH - 023 i 002 mają różne cechy.
Błąd pojawia się na partii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
dominik.tylczynski

Ciekawe - przyznam, że pierwszy raz spotkałem się w tą samą nazwą na dwie różne klasy, o dwóch różnych typach. Trochę mnie to zmyliło.

Niestety wygląda, że CLMM nie można użyć do klasyfikacji partii
Nota 1457136 - Frequently asked questions about the classification system II pisze:It is not allowed to classify batches (class type 022/023) using transaction CLMM or to change the valuation. You can only maintain objects of batch classes using the master record maintenance (for example, MSC2N), and not using the central assignment function of the class system.
If you want to perform a mass change, you can use the BAPIS 'BAPI_BATCH_*' or 'BAPI_OBJCL_*'.
arturj

Dziękuję za informację.
Pozdrawiam.