Organizacja wysyłek w SAP

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Kisiel
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 20, 2024 4:07 pm
Has thanked: 1 time

Organizacja wysyłek w SAP

Post autor: Kisiel »

Witam serdecznie,

Niedawno zacząłem nową pracę jak i swoją przygodę z SAP. Co prawda pierwszy raz mam z nim do czynienia, ale pracowałem wcześniej w systemie BaaN, więc małe przetarcie było.

Mam pytanie dotyczące organizacji wysyłek w SAP. Jak można zorganizować plan wysyłek? Zrobić zlecenie transportowe? Podać informację kiedy klient może odebrać maszynę?
Gdzie w ogóle mogę znaleźć informacje i dokształcić się w tym temacie?

We firmie korzystamy z SAP, ale w dziale logistyki ten temat mocno leży, jest dużo zabawy z Excelem, na co po prostu szkoda czasu.

Każda pomoc będzie mile widziana.

Pozdrawiam
Wojtek
dominik.tylczynski
Posty: 8367
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1939 times
Been thanked: 1479 times

Re: Organizacja wysyłek w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

W najprostszym układzie wysyłki można obsługiwać bezpośrednio przy pomocy dostaw wychodzących Delivery Management (LE-SHP)
To często wystarczy jeśli nie musisz planować i rozliczać kosztów transportu, konsolidować wielu dostaw na jednym środku transportu czy optymalizować trasy.

Jeśli pytasz o bardziej zaawansowane planowanie transportu to w ERP-ECC był moduł Transportation (LE-TRA), który w S/4HANA został zastąpiony przez nowsze rozwiązanie Transportation Management (TM)