Safety stock - powiadomienia

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Piotrek01
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 06, 2024 9:46 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Safety stock - powiadomienia

Post autor: Piotrek01 »

Cześć Wszyskim
Czy ktoś miał u siebie problem z brakującymi/kończącymi się z nienacka komponentami? 😁
U mnie to notoryczny problem.
Czy jest możliwość ustawienia w standardzie w SAP minimalnego zapasu, który jeśli zejdzie poniżej tego to dostanę powiadomienie w sap lub na mail?
Oczywiście nie może się przy tym generować nowa dostawa od dostawcy. To powiadomienia ma być tylko dla mnie żebym mógł to zweryfikować.
Z góry dziękuję za Wasze wsparcie
urbi
Posty: 47
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times

Re: Safety stock - powiadomienia

Post autor: urbi »

Cześć,

Jeżeli komponenty kończą się 'znienacka' to chyba MRP controller nie pracuje. To ich codzienne zadanie aby różnymi raportami (shortami) kontrolować stock dla materiałów w danej grupie materiałowej.

Z tego co kojarzę, w standardzie nie ma takiego raportu / alertu, ale może spróbuj utworzyć swój własny bazując na BAPI_MATERIAL_STOCK_REQ_LIST. Sprawdzić czy jest '96' wyjątek i jeżeli tak to wysłać alert.

Pozdrawiam
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
dominik.tylczynski
Posty: 8415
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1971 times
Been thanked: 1485 times

Re: Safety stock - powiadomienia

Post autor: dominik.tylczynski »

Naturalnie, to wszystko jest możliwe w ramach standardowego planowania MRP w SAP ECC czy S/4HANA. Należałoby jednak spojrzeć na proces całościowo, sprawdzić jak są planowane zapotrzebowania, jak chcecie budować plan nabycia w MRP, czy potrzebny jest safety stock (zapas bezpieczeństwa) itd.
Na początek proponuję regularne przeglądanie listy zapasów/zapotrzebowań, zbiorczo w MD07 i potem indywidualnie w MD04, pod kątem zakresu pokrycia - SAP Help Stock Days' Supply and Receipt Days' Supply
dominik.tylczynski
Posty: 8415
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1971 times
Been thanked: 1485 times

Re: Safety stock - powiadomienia

Post autor: dominik.tylczynski »

urbi pisze: pt maja 24, 2024 10:00 am Z tego co kojarzę, w standardzie nie ma takiego raportu / alertu, ale może spróbuj utworzyć swój własny bazując na BAPI_MATERIAL_STOCK_REQ_LIST. Sprawdzić czy jest '96' wyjątek i jeżeli tak to wysłać alert.
Dopiero w S/4HANA jest funkcjonalność situation handling, która umożliwia automatyczne wysyłanie powiadomień dla wyjątków MRP.