błędne przeniesienie referencji z SD do FICA

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
BORO_B
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 12, 2021 10:13 am

błędne przeniesienie referencji z SD do FICA

Post autor: BORO_B »

błędne przeniesienie referencji z SD do FICA:

Na dokumencie FI-CA w polach klasyfikator i referencja powinien znajdować się nr dokumentu z SD i tak się dzieje na większości FV. Jednak przy niektórych dokumentach ( wg naszej obserwacji tych które są powiązane z dostawą z magazynu) na dokument FICA w pole klasyfikator i referencja przenosi się wartość pól referencja lub szczegóły zamówienia (VBKD-BSTKD) z dokumentu sprzedaży. ( jest to pole wypełnione tekstem. - nie mogę dodać tu zał. zrzutów ekranów w tabel: VBKD i VBRK oraz dfkkko) już przeglądnięte zostało:
- wszystkie reguły kopiowania począwszy od Dokumentów Sprzedażowych przez Dostawę do Faktury.
Nigdzie nie było robionych żadnych zmian - to wszystko standard SAP. Zatem to nie reguły kopiowania, dodatkowe Z-rozwiązania programistyczne nie są tu winne.

- następnie przyjrzano się zasadzie tworzenia Faktury i regułom edycji pól. Użytkownik podczas tworzenia faktury nie ma możliwości edycji pola Referencja na nagłówku Faktury, zatem nie wydaje się by był to błąd użytkownika podczas tworzenia faktury.

Czy macie na to jakiś pomysł ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
dominik.tylczynski
Posty: 8415
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1971 times
Been thanked: 1485 times

Re: błędne przeniesienie referencji z SD do FICA

Post autor: dominik.tylczynski »

Przyznam, że nie do końca rozumiem Twój problem. Z załączonych screenshotów wynika, że pole DFKKKO-XBLNR jest wypełniane poprawnie. Tyle, że to pole ma 16 znaków długości, podobnie jak VBRK-XBLNR. Stąd wartość "Pismo z dnia 19-12-2022" została obcięta do 16 pierwszych znaków, czyli do "PISMO Z DNIA 19-". Jest tutaj jeszcze kwestia wielkich liter, ale już chyba jest tylko kosmetyczna sprawa.

Jeśli uważasz, że masz 100% standardową konfigurację i że napełnianie DFKKKO-XBLNR nie działa prawidłowo, zgłoś po prostu temat do supportu SAP.