Prognoza zakupów.Nowicjusz prosi o podpowiedzi.

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Woland
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 10:44 pm

Prognoza zakupów.Nowicjusz prosi o podpowiedzi.

Post autor: Woland »

Witam.Mam mały kłopot jak się okazuje.Pracuję od niedawna w pewnej firmie,z SAP-em(moduł MM,ale okrojony do najprostszych opcji)dotychczas pracowałem tylko przez 2 miesiące nie mając szkolenia z niego.Mam do wykonania zadanie-przedstawić prognozę zużycia pewnych części na 2009 w oparciu o zeszły rok,grupując je dostawcami.Mam dostępną listę wszystkich części za ostatni rok(niestety bez ich numerów dostawców),po filtracji w excelu zostają mi tylko te które mnie interesują.
Jest ich ponad 180.Dostałem też listę zakupów za ostatni rok już z numerami dostawców,ale na tej liście jest tylko 70 części mnie interesujących.Kiedy przyporządkuję sobie je do tej wcześniejszej i tak zostaje mi 110 pozycji bez numerów dostawców.
Pytanie moje-jakimi opcjami mogę znaleźć resztę?Lub może nawet prościej-wyciągnać listę części wraz z numerami dostawców?Czy to MB51?
Co zaznaczyć?Jakie warianty wybrać?Próbowałem różnych sposobów,ale żaden nie pokazywał mi numeru dostawcy:(Proszę o pomoc, zrozumiałą podpowiedź i wyrozumiałość,jako,że ze mnie "świeżak",a ważne dla mnie to jest.To jest pewnie śmiesznie proste dla kogoś kto wie jak śmigać w SAP-ie.Pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Skoro dostałeś już "listę zakupów" to zapewne z transakcji MB51 już więcej informacji nie wyciągniesz.
W zależności od tego jakie dane podstawowe masz opracowane w systemie możesz skorzystać z:
  • list źródeł - transakcja ME0M lub
  • rekordów informacyjnych - transakcja ME1M
HTH
Dominik Tylczyński, ICG
ODPOWIEDZ