Zestawienie sald dostawców - RFIDPL10

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
sap-wroc
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 13, 2007 10:33 pm

Zestawienie sald dostawców - RFIDPL10

Post autor: sap-wroc »

Cześć,

Mamy problem z raportowaniem obrotów i sald dla dostawców poprzez raport RFIDPL10.
Dokładnie rzecz ujmując - raport jest super; niestety nie uwzględnia księgowań na kontach alternatywnych.
W naszym systemie R/3 Ent. konta alternatywne konfigurujemy poprzez widok V_THKON.
W raporcie RFIDPL10 jest możliwość zaznaczenia opcji: 'Alternatywny numer konta' w obszarze 'Sterowanie wyprowadzaniem' - ale w naszym systemie po zaznaczeniu tej opcji system wysyła komunikat: "<JG=XXX> nie posiada alternatywnego numeru konta".
W transakcji FBL1N jednak dla testowanego dostawy widać księgowania zarówno na podstawoym końcie zbiorczym KG, jak też na tym alternatywnym.
Niestety układ tego raportu nie odpowiada naszym potrzebom raportowania - nie ma możliwości dostosowania układu to formy akceptowalnej przez biznes.
We właściwościach JG nie widzę opcji określającej czy jest obsługa kont alternatywnych jest aktywna, czy nie.
Nie robiliśmy od jakiegość czasu upgrade'ów systemu (poziom Logistyki i Rachunkowości w naszym systemie to aktualnie: 24; wersja 4.70).
Na stronie SAP znalazłem jedynie informacje, że kolejne po '24' SP prostowały jedynie problemy z nieprawisłową obsługą kont alternatywnych w raporcie RFIDPL15; o RFIDPL10 - nie nie znalazłem. Czy ktoś pomoże wyjaśnić istotę problemu i zaproponować jakieś (szybkie) rozwiązanie?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
SAP-Wroclove
qwerty
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 10:26 am
Kontakt:

Post autor: qwerty »

Witam,

To nie tak ;)

Alternatywny numer konta w RFIDPL10 to inaczej numer konta ( z grupowego planu kont) przypisany do konta KG (tutaj konta zbiorczego KG). Inaczej mówic znacznik ten steruje opcją zamiany numeru konta zbiorczego z operacyjnego planu kont Jednostki Gospodarczej (konta zbiorczego) na numer konta alternatywnego z grupowego planu kont (przypisanego w danych podstawowych naszej JG), któr z koleiy jest przypisany w danych podstawowych naszego konta zbiorczego na poziomie JG (przypisane w danych podst. dostawcy na poz. JG).

Zatem nie ma tu nic mowy o alternatywnych kontach zbiorczych na których księgoania odbywają się przy pomocy operacji specjalnych.

Pozdrawiam,
PK
sap-wroc
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 13, 2007 10:33 pm

Post autor: sap-wroc »

Cześć PK,

Masz rację.
W oczekiwaniu na odzew z FORUM przenalizowałem kod źródłowy raportu i doszedłem do wniosku, którzy opisujesz.
Chodzi o wypełnienie pola T001->KTOP2 dla raportowanej JG. Oczywiście wpisałem sobie do tego pola symbol planu kont "alternatywnych" i zgodnie z przewidywaniem - nic to nie dało poza zniknięciem formalnego błędu ustawienia parametrów raportowania.
Nadal więc mamy problem -> chodzi o prawidłowe zestawienie obrotów i sald dla dostawców jako analityki odpowiednich kont KG.
Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
SAP-Wroclove
Lebenin
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 10, 2008 3:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Lebenin »

Witam

Sądząc po dacie być może już nieaktualne, ale informacyjnie:

Nota 1291276 powinna rozwiązać problem.

Pozdrawiam
Lebenin
ODPOWIEDZ