MPK w zasobie

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
pe__te
Posty: 52
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 12:31 pm

MPK w zasobie

Post autor: pe__te »

Witam,
Chciałbym wyraportować z systemu najlepiej poprzez tabele powiązanie Zasobu z MPK
Czy jest w stanie ktoś mi pomóc???

Pozdrawiam,
Piotr
1adams1
Posty: 207
Rejestracja: śr gru 10, 2008 11:14 am
Lokalizacja: Jelenia Góra
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: 1adams1 »

masz na myśli MPK/Rodzaj działania (zasób w rozumieniu ABC costs), czy zasób SAP
Wojciech Adamski
pe__te
Posty: 52
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 12:31 pm

Post autor: pe__te »

Wydaje mi sie iż chodzi tu o zasób SAP... przykładowo w transakcji CRC3 wybieram Zakład oraz Zasób i na zakładce kalkulacje widzę przypisany MPK... niestety zasobów mam bardzo dużo i trudno je zweryfikowac pojedynczo....
1adams1
Posty: 207
Rejestracja: śr gru 10, 2008 11:14 am
Lokalizacja: Jelenia Góra
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: 1adams1 »

Dokładnie w stanowisku roboczym w zakładce klasyfikacja jest przypisanie MPK/RD (Rodzaj działania), a stanowisko przypisujesz w planie kontroli lub marszrucie PP (przypisanie do operacji poprzez wartości standardowe - patrz klucz wartości standardowych). Istnieje wyceniony zasób (RD), który posiada swoją stawkę, a zużycie go (zaksięgowanie np w transakcji KB31N) z danego MPK na jakiś inny obiekt powoduje przeksięgowanie ilościowo-wartościowe z MPK nadawczego na obiekt odbiorczy. Po stronie planowanej jest tak samo..planujesz zużycie zasobu (RD) z danego MPK na inny obiekt..albo planujesz przyjęcie zasobu (RD) na dany MPK...wszystko w obszarze kontrolingu (KP06, KP26) w formacie przyjęcia/zużycia RD. Stawka ustalana jest na różnych podstawach na zasadzie przypisania kosztów do zasobów w ramach MPK (OKES, OKEW).

Transakcje KP27 i KP07...po stronie planu i standardowy raport kontrolingowy S_ALR.......12 do analizy MPK spełnią twoje wymagania.

jakbyć potrzebował się dostać od przypisania materiału do wartości standardowej w stanowisku roboczym to:

poniżej masz kod...dający Ci listę operacji..
w operacji masz wpisane stanowisko i klucz wartości standardowych...po kluczu dojdzesz do zasobów, a ze stanowiska dostaniesz MPK
Ostatnio zmieniony śr wrz 30, 2009 8:46 am przez 1adams1, łącznie zmieniany 2 razy.
Wojciech Adamski
pe__te
Posty: 52
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 12:31 pm

Post autor: pe__te »

Dziękuję za odpowiedź
Jednak ona nie rozwiązuje mojego problemu do końca. Obecnie w bazie mam 5000 zasobów oraz około 250 MPK. Zgodnie z tym co Pan pisał sa one powiązane ze sona poprzez RD lecz ja potrzebuje zaraportować jakoś powiązanie Zasób -> MPK by w ten sposób to zweryfikować. Czy może od strony tabel nie można by było tego wykonać?
1adams1
Posty: 207
Rejestracja: śr gru 10, 2008 11:14 am
Lokalizacja: Jelenia Góra
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: 1adams1 »

proszę podać co pan rozumie pod pojęciem zasób., może nazwę transakcji, którą pan tworzy, wyświetla zasoby....
Wojciech Adamski
pe__te
Posty: 52
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 12:31 pm

Post autor: pe__te »

np transakcją CRC2 jestem w stanie zmienić w zakładce Kalkulacja pole MPK
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Witam,

wybór zasobu w tabeli CRID (teksty w tabeli CRTX) i dla wybranych ID przeszukanie tabeli CRCO, przypisanie MPK w polu KOSTL.

HTH

Pozdrawiam,
Dawid Ratowski, ICG
pe__te
Posty: 52
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 12:31 pm

Post autor: pe__te »

Właśnie o to mi chodziło... dzięki serdeczne
ODPOWIEDZ