"Wyciąganie" cen i ilości z faktur z MM

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Kulik
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 12:23 pm

"Wyciąganie" cen i ilości z faktur z MM

Post autor: Kulik »

Czy może znacie jakąś standardową transakcję do wyciągnięcia listy indeksów/nazw materiałów, ich ilości oraz cen jednostkowych z zaksięgowanych faktur w danym miesiącu? Faktury księgowane przy pomocy transakcji MIRO.

Z góry dziękuję.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Spróbuj raportować po historii zamówienia - transakcja ME80FN. W liście możesz wybrać rodzaj operacji i odfiltrować tylko przyjęcia faktury (rodzaj operacji = 2). Transakcje do przeglądu logistycznych faktur (MIR5 - Wyświetlanie listy faktur, MIR6 - Przegląd faktur) działają niestety na poziomie nagłówka faktury.

Dominik Tylczyński, ICG
Kulik
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 12:23 pm

Post autor: Kulik »

Zrobiłem to trochę inaczej, za pomocą transakcji controlingu, napiszę jutro jakiej, wykręciłem materiały zaksięgowane na poszczególnych magazynach. Wyeksportowałem raport do pliku, podzieliłem wartość przez ilość i otrzymałem cenę. Teraz muszę porównać to ze starym systemem, trochę dłubaniny ale powinno być dobrze.

PS: Dzięki za pomoc.
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

Chciałbym odświeżyć ten temat. Mam ten sam problem. Potrzebuję zestawienie ilość i cena zafakturowana, na podstawie MIRO. Ktoś mógłby mnie naprowadzić czy jest taki raport w SAPie lub w jakiej tabeli są te dane zawarte?
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Tablica EKBE - historia dokumentu zaopatrzeniowego.
ODPOWIEDZ