Tolerancja dostawy zawyżona

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
lookintomysoul
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 12:19 pm

Tolerancja dostawy zawyżona

Post autor: lookintomysoul »

Witam,

mam pewne zagadnienie do rozważenia. Potrzebuję Państwa wiedzy i doświadczenia w rozwiązaniu problemu :)

Stworzone zostało zamówienie na 1 sztukę danego towaru. W zakładce dostawa zaznaczam tolerancje dostawy zawyżoną na nieograniczoną, ponieważ docelowo chcę przyjmować więcej sztuk niż zamówienie.

Jednak chciałabym, aby w danym zamówieniu na 1 szt, kilka razy można byłoby przyjąć towar w ilości zawyżonej. Jednak po pierwszym przyjęciu linia już znika jako "dostawa zakończona". Czy jest jakieś rozwiązanie, aby utworzyć PO na 1 sztukę z tolerancją zawyżoną, ale tak, aby pierwsze MIGO nie kończyło dostawy? Żeby móc te linię użyć ponownie?


Z góry dziękuję za odpowiedź.
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Tolerancja dostawy zawyżona

Post autor: dominik.tylczynski »

Przyznam, że nie rozumiem otwierania zamówienia na 1 szt. z założeniem, że będziemy na pewno będziemy przyjmować więcej. Przecież to rujnuje planowanie materiałów, nie wiadomo jaka będzie dostępność tego kupowanego materiału, traci się też kontrolę nad kupowanym ilościami. Czy nie lepiej otworzyć zamówienia na takie ilości jakie będą faktycznie przyjmowane?

System działa tutaj poprawnie - zamówiliśmy 1 szt., przyjęliśmy 1 szt., zatem dostawa jest zakończona. To jednak nie blokuje kolejnych przyjęć do tego zamówienia.
lookintomysoul
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 12:19 pm

Re: Tolerancja dostawy zawyżona

Post autor: lookintomysoul »

Nie wchodźmy w szczegóły, takie rozwiązanie zostało przyjęte, a ten indeks akurat nie podlega pod planowanie zakupów.

Chodzi mi o samą kwestię techniczną.

Stworzyłam PO na 1 szt z nieograniczoną tolerancją zawyżoną. W MIGO przyjęłam 120 szt danego asortymentu. Proces zadziałał, wszystko ok. Jednak przy kolejnej dostawie, w Migo już nie widzę tej linii zamówienia, ponieważ została zamknięta jako dostawa końcowa. Wymaga otworzenia nowej linii w PO.

Czy można jakoś wyłączyć te dostawę końcową, aby naprawdę przyjmować nieograniczoną ilość do danej pozycji w PO?
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Tolerancja dostawy zawyżona

Post autor: dominik.tylczynski »

lookintomysoul pisze: wt kwie 11, 2023 1:58 pm Nie wchodźmy w szczegóły, takie rozwiązanie zostało przyjęte, a ten indeks akurat nie podlega pod planowanie zakupów.
Widzisz, właśnie przy takich pytaniach należy wchodzić w szczegóły, bo zwykle zderzenie z podobnym problemem jest skutkiem błędnych decyzji procesowych.

lookintomysoul pisze: wt kwie 11, 2023 1:58 pm Chodzi mi o samą kwestię techniczną.

Stworzyłam PO na 1 szt z nieograniczoną tolerancją zawyżoną. W MIGO przyjęłam 120 szt danego asortymentu. Proces zadziałał, wszystko ok. Jednak przy kolejnej dostawie, w Migo już nie widzę tej linii zamówienia, ponieważ została zamknięta jako dostawa końcowa. Wymaga otworzenia nowej linii w PO.

Czy można jakoś wyłączyć te dostawę końcową, aby naprawdę przyjmować nieograniczoną ilość do danej pozycji w PO?
Moim zdaniem bez zmiany w standardzie nie wyłączysz automatycznego oznaczania dostawy końcowej. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby do takiej już zamkniętej pozycji zamówienia księgować kolejne przyjęcia. Wejdź w ustawienia w MIGO, menu Settings -> Default Values i zaznacz:
20230411_3546.png
20230411_3546.png (35.18 KiB) Przejrzano 99 razy
Wtedy te zamknięte pozycje będą pokazywane w MIGO.
lookintomysoul
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 12:19 pm

Re: Tolerancja dostawy zawyżona

Post autor: lookintomysoul »

dominik.tylczynski pisze: wt kwie 11, 2023 2:21 pm Widzisz, właśnie przy takich pytaniach należy wchodzić w szczegóły, bo zwykle zderzenie z podobnym problemem jest skutkiem błędnych decyzji procesowych.
Oczywiście masz rację, ale jestem na zbyt niskim szczeblu, aby zmieniać decyzje procesowe :D

Twoje rozwiązanie zadziałało :)

Ale mam jeszcze jedno pytanie, czy tę linię zamknę, bo na przykład nastąpiła zmiana ceny (wyłączę nieograniczone zawyżanie), otworzę drugą na poprzednich zasadach. To ta pierwsza będzie też widoczna w MIGO, ale nie będę mogła nic do niej dodać. Ale czy jest gdzieś opcja, żeby ona już się nie wyświetlała? Wiem, to dosyć zagmatwane jest :D
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Tolerancja dostawy zawyżona

Post autor: dominik.tylczynski »

lookintomysoul pisze: wt kwie 11, 2023 4:37 pm Ale mam jeszcze jedno pytanie, czy tę linię zamknę, bo na przykład nastąpiła zmiana ceny (wyłączę nieograniczone zawyżanie), otworzę drugą na poprzednich zasadach. To ta pierwsza będzie też widoczna w MIGO, ale nie będę mogła nic do niej dodać. Ale czy jest gdzieś opcja, żeby ona już się nie wyświetlała? Wiem, to dosyć zagmatwane jest :D
Jeśli dla takiej linii skasujesz nieograniczoną tolerancję dostawy zawyżonej to do tej linii nie będzie już można zaksięgować przyjęcia, bo już zaksięgowane przyjęcia przekraczają ilość zamówioną, czyli tę 1 szt. Taka linia najpewniej będzie wyświetlona w MIGO przy powyższym ustawieniu proponowania wszystkich linii.
lookintomysoul
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 12:19 pm

Re: Tolerancja dostawy zawyżona

Post autor: lookintomysoul »

Dziękuję za pomoc :)
ODPOWIEDZ