HUM for outbound deliveries

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

HUM for outbound deliveries

Post autor: DenzelWaszyngton »

Cześć.
W ECC mamy w standardzie handling unit managementes dla dostaw wychodzących? Chodzi mi o zarządzanie jednostkami tak jak materiałami w składzie z WM - gdzie mógłbym zarządzać miejscami składowania i przypisywać HU do nich.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: HUM for outbound deliveries

Post autor: dominik.tylczynski »

Jednostki obsługi (handling units) mogą być wykorzystywane dwojako:
  1. Tylko do zarządzania danymi pakowania dostaw. Wtedy takie jednostki nie mają żadnego odniesienia do zapasów w składzie i nie jest możliwe ich odwzorowanie w WM, przynajmniej w standardowej funkcjonalności SAP.
  2. Można też zarządzanie jednostkami obsługi włączyć w danym składzie. Wtedy cały zapas w tym składzie jest zarządzany na jednostkach obsługi, a wszystkie ruchy materiałowe zawsze referują do jednostek obsługi. Jeśli ten skład jest również obsługiwany w WM, to jednostki obsługi są mapowane na jednostki składowania w WM. W ten sposób możesz określić w jakiej lokalizacji znajduje się dana jednostka obsługi.
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: HUM for outbound deliveries

Post autor: DenzelWaszyngton »

zatem jeśli mam skomisjonowany towar do dostawy wychodzącej z magazynu i zapakowany w HU, to nie jestem w stanie zarządzać miejscem składowania takiej jednostki - w standardzie, tak?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: HUM for outbound deliveries

Post autor: dominik.tylczynski »

W standardzie, bez Handling Unit Management (LO-HU) niestety nie.
Z resztą nawet jeśli włączysz Handling Unit Management, to zapas skompletowanej dostawy jest widoczny w LE-WM na typie magazynu 916, w dynamicznej lokalizacji = numer dostawy - to nie wiele daje.
ODPOWIEDZ