Zamówienie intercompany i dostawa przychodząca z ilością 0

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Zamówienie intercompany i dostawa przychodząca z ilością 0

Post autor: wojtas7 »

Hej,

Mam pytanie związane z takim przypadkiem:

- zamówienie intercompany na wiele pozycji

- do zamówienia powstaje w Vl10B dostawa wychodząca i jest replikowana do EWM, gdzie magazyn orientuje się że jednak jednej pozycji nie ma, więc kodem wyjątku stornują pozycję na 0 sztuk. Przy wyksięgowaniu dostawy komunikat do ERPa również zeruje tę pozycję

- do dostawy wychodzącej generuje się komunikat wyjściowy SPED, którzy tworzy dostawę przychodzącą (awizo) do magazynu odbiorczego, i na dostawie przychodzącej powstaje pozycja również z ilością zero.

Nie byłoby to dużym problemem, gdyby nie to, że trzeba dać znacznik usuwania na tej pozycji zamówienia, natomiast wyskakuje błąd, że do tej pozycji jest jeszcze otwarta dostawa (mimo że ma ilość 0).

To jest błąd standardu?

Typ pozycji dostawy przychodzącej to standard ELN, ustawienie dopuszczalną ilość <> 0 na typie dostawy nie pomaga. Przejrzałem kod komunikatu SPED i tam wielkiej logiki raczej nie ma, po prostu system mapuje wszystkie pozycje łącznie z tą z ilością 0.

dziękuję za wskazówki.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zamówienie intercompany i dostawa przychodząca z ilością 0

Post autor: dominik.tylczynski »

A może po prostu nie twórz pozycji dostawy przychodzącej, jeśli pozycja dostawy wychodzącej została wyzerowana.
1364822 - VL561: Inb. dely generated from outb. dly w/ zero quantites pisze:The system issues this error message for the zero quantity item even though you can make a Customizing setting to ensure that these items are deleted later on.
W tej samej nocie jest odniesienie do pola TVLP-MNG0P, czyli "Quantity 0" w konfiguracji typu pozycji dostawy:
20230427_3632.png
20230427_3632.png (40.58 KiB) Przejrzano 133 razy

Nie testowałem tego, ale mocno mi się wydaje, że jeśli ustawisz w tym polu wartość B lub C, to zerowe pozycje zostaną usunięte z dostawy tworzonej przez SPED.
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: Zamówienie intercompany i dostawa przychodząca z ilością 0

Post autor: wojtas7 »

Potestowane i niestety to ustawienie w konfiguracji niczego nie zmienia - BAPI używane przez SPED do zakładania dostaw przychodzących zakłada bez żadnego błędu pozycję z ilością 0.

Rozwiązaniem może by było, żeby EWM potwierdził tę ilość, tzn wpisał X do LIPS-SPE_GEN_ELIKZ (znacznik końcowy dostawy), ale nie wiem czy EWM to robi dla takich pozycji..
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Zamówienie intercompany i dostawa przychodząca z ilością 0

Post autor: mgabryel »

Miałem podobny problem z statusem faktury przy standardowych dostawach. Przy zerowaniu ilości z EWM, status faktury na dostawie w ERP pozostawał otwarty.
Rozwiązanie tego problemu nota 2825379 - Billing Status is 'A 'for outbound delivery with zero quantity.

Który status na Twojej dostawie nie jest zakończony?
ODPOWIEDZ