Minimalny i maksymalny poziom materiału na PVB

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
marcin.misiak
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 17, 2022 8:58 am

Minimalny i maksymalny poziom materiału na PVB

Post autor: marcin.misiak »

Cześć,

czy istnieje możliwość ustawienia poziomów minimalnych i maksymalnych dla danych PN (RAW oraz HALB) dla konkretnego PVB?
Widzę taką opcję w ustawieniach podstawowych materiału, zakładka Warehouse Management 2.
Jednakże tam mogę ustawić poziom tylko dla jednego PVB, dlatego ta opcja mi nie wystarcza.

Struktura magazynu produkcyjnego wygląda następująco:

Wszystkie PVB znajdują się na jednym typie magazynu (100) dedykowanym dla obszaru produkcji.
Każda linia montażowa ma swoje PVB, przykładowo Linia1 - PVB100, linia 2 - PVB101 itd.

BOM wyrobów gotowych z różnych linii montażowych mogą zawierać w sobie te same PN, przykładowo referencja A1 może być używana zarówno na linii 1 - PVB100 oraz na linii 2 - PVB101.

Założenie poziomu maksymalnego jest takie, że w przypadku jego przekroczenia na danym PVB zablokowana zostałaby możliwość generowania kolejnych transferów materiału na to PVB do czasu, aż materiał zostałby rozliczony.

Przy poziomie poniżej poziomu minimalnego potrzebowałbym alert o jego przekroczeniu.

Czy taka funkcjonalność istnieje w standardzie SAP ECC?
mrcb
Posty: 263
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 109 times

Re: Minimalny i maksymalny poziom materiału na PVB

Post autor: mrcb »

Widzę typ magazynu 100, czytam WM.
Wydaje mi się, że temat da się ograć za pomocą zaopatrzenia obszaru PSA przez Crate part.
Poczytaj o cyklach kontrolnych i zaopatrzeniu produkcji tym mechanizmem (transakcje LS41,LPK1,LPK2,LPK3, LP11).
Ważne jest, aby każde PSA miało swoje własne miejsce składowania, jeżeli chcesz niezależnie zaopatrywać linie, w innym wypadku ten sam zapas będzie widoczny dla każdej linii.
Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach jak np. wspomniany alert - nie znam takiego mechanizmu w standardzie.

pozdr.m.
MM/EWM_Krzysiek
Posty: 62
Rejestracja: czw sty 19, 2023 9:05 am
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Minimalny i maksymalny poziom materiału na PVB

Post autor: MM/EWM_Krzysiek »

Pracowałem w firmie, w której takie coś istniało... mianowicie 1 komponent był używany na kilku liniach - stan był widoczny ponieważ każda linia była osobnym Storage binem i osobną Storage area i tworząc index należało mu przypisać w LS41 control cycle dla każdej linii na której był używany.
ODPOWIEDZ